AZS lepszy od Stali

Koszykarze AZS odnieśli kolejne zwycięstwo w przedsezonowych sparingach.
Koszykarze AZS odnieśli kolejne zwycięstwo w przedsezonowych sparingach. Fot. Wojciech Kukliński
Wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się turniej koszykarskich drużyn ekstraklasy.
Zdjecia z meczu AZS-u z  Basketem

AZS przed sezonem

W pierwszym występie AZS Koszalin pokonał gospodarzy imprezy, Atlas Stal 75:67 (19:12, 22:17, 14:22, 20:16).

Początek meczu należał do akademików. Pięć punktów Javiera Mojiki wyprowadziło zespół trenera Dariusza Szczubiała na prowadzenie 9:2. Później koszykarze Stali rzucili się do odrabiania strat, ale różnica 7 pkt utrzymała się do końca kwarty. W drugiej gospodarze zbliżyli się na 4 pkt. Wtedy punktować zaczął Dante Swanson i AZS znów odskoczył na bezpieczny dystans, kończąc pierwszą połowę wyraźnym prowadzeniem 41:29.

Po zmianie stron znów Atlas odrabiał straty. Przewaga akademików oscylowała na poziomie 6-7 pkt. W koszalińskim zespole najgroźniejszy był w tym fragmencie Mojica, który trafiał w momentach, gdy Atlas zbliżał się niebezpiecznie. Pogoń Stali przyniosła efekty w połowie czwartej kwarty. Najpierw gospodarze doprowadzili do remisu 60:60, a za chwilę nawet prowadzili 62:60 po rzucie serbskiego skrzydłowego Nikoli Jovanovicia. W odpowiedzi akcje 2+1 przeprowadzili Mojica i Swanson. AZS odskoczył na 4 pkt i już nie oddał prowadzenia. Wygraną przypieczętowały dwie trójki Mojiki.

W zespole AZS wystąpił Radosław Hyży, który w trakcie turnieju przechodzi testy w zespole. Pierwszy występ był bardzo słaby. Były zawodnik Śląska Wrocław wdawał się w podkoszowe przepychanki i opuścił parkiet po piątym faulu.

Skład i punkty AZS: Swanson 24, Mojica 23, Bradford 12, Diduszko 10, Łuszczewski 4, Arabas 2, Bogdan 0, Grys 0, Hyży 0. Najwięcej dla Stali: Jovanović 19, Okafor 10. W innym meczu pierwszego dnia turnieju Turów Zgorzelec - Górnik Wałbrzych 95:71. Dziś o godz. 17.00 AZS zmierzy się z Turowem.