AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Baltica Szczecin. (35:26) [zdjęcia, film]

Jacek Wójcik [email protected]
Sylwia Lisewska (nr 31) doznała kontuzji w drugiej części meczu.
Sylwia Lisewska (nr 31) doznała kontuzji w drugiej części meczu. Jacek Wójcik
Superliga PGNiG Kobiet: AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Baltica Szczecin 35:26 (19:10). Brak kilku zawodniczek nie przeszkodził w zdobyciu punktów.
AZS Politechnika Koszalińska - Pogoń Baltica Szczecin 35:26

W meczu 16. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych koszalińskie Akademiczki nie miały większych problemów z pokonaniem przedostatniej w tabeli szczecińskiej Pogoni. Grające bez kilku kontuzjowanych zawodniczek podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego przegrywały w tym meczu tylko na samym początku, gdy dobrze broniącą wczoraj Annę Morawiec pokonała Sylwia Piontke.

Odpowiedzią koszalińskiego zespołu były trzy kolejne trafienia. Wyrównała Kamila Całużyńska, a prowadzenie którego Akademiczki nie oddały do końca meczu zapewniły Aleksandra Kobyłecka i Sylwia Lisewska.

Rywalki utrzymywały kontakt do 9 minuty, gdy na świetlnej tablicy był wynik 5:4 dla Politechniki. Od tego czwórka na dłużej zatrzymała się na liczniku zespołu Pogoni. Koszalinianki zaś po udanych akcjach w defensywie zdobywały kolejne bramki, w większości z szybkiego ataku, chociaż w kilku takich sytuacjach nasze zawodniczki się nie popisały.

Pogoń dopiero po siedmiu udanych akcjach Politechniki (12:4) zdołała przełamać się i zdobyła bramkę. W 22 min po raz pierwszy nasz zespół był na dwucyfrowym prowadzeniu po celnym rzucie Kobyłeckiej (15:5). Największa przewaga Politechniki w pierwszej części spotkania wynosiła 11 bramek. W końcówce AZS rozluźnił szyki i rywalki zdobyły kilka bramek.

W drugiej połowie koszalinianki kontrolowały wynik. Przewaga nie rosła jednak tak jak przed przerwą. Najwyższa różnica wyniosła 13 bramek. Niestety, kontuzji doznała Lisewska i opuściła wcześniej parkiet.

AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Baltica Szczecin 35:26 (19:10)

AZS: Morawiec, Kwiecień - Kobyłecka 4, Olek 1, Bilenia 9, Dworaczyk 6, Całużyńska 9, Szafulska 1, Błaszczyk, Lisewska 5, Koprowska, Nowicka.

Pogoń: Płaczek, Sagała - Huczko, Jakubowska 2, Kucharska 1, Sabała 4, Andrzejewska, Kicińska 1, Cebula 6, Stefanowicz, Rostankowska 3, Piontke 3, Gryglicka, Pasternak 2, Kuzniecowa 3, Cegłowska 1.