AZS Politechnika Koszalińska w Final Four Pucharu Polski [film, zdjęcia]

Tatiana Bilenia (z piłką ) zdobyła 8 bramek dla Politechniki.
Tatiana Bilenia (z piłką ) zdobyła 8 bramek dla Politechniki. Jacek Wójcik
Niemożliwe stało się faktem. Piłkarki ręczne Politechniki Koszalińskiej odrobiły 6 bramek straty z pierwszego meczu z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin i zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski!
Puchar Polski piłkarek ręcznych: AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 33:26

AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 33:26

Podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego przegrały przed tygodniem pierwszy mecz w Lubinie 20:26 i mało kto dawał im szansę na odrobienie takiej straty w meczu z najlepszym obecnie zespołem w kraju.

Koszalinianki nie zwątpiły jednak w sukces. Tylko na początku meczu przegrywały 0:2. Później były przez cały czas na prowadzeniu różnicą 3-5 bramek. W 33 minucie pierwszy raz wyrównały bilans dwumeczu obejmując prowadzenie 19:13.

W końcowych minutach akademiczek nic już nie mogło zatrzymać. W 52 min prowadziły 29:21 i mimo prób zespołu z Lubina nie dały sobie wydrzeć awansu. Skończyło się wygraną 33:26 i wielką radością zawodniczek i kibiców po zakończeniu spotkania.

AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 33:26 (16:12)

Politechnika: Sziwierska, Morawiec - Kobyłecka 4, Bilenia 8, Dworaczyk 5, Muchocka 1, Całużyńska 5, Chmiel 1, Szafulska 4, Błaszczyk 0, Lisewska 5, Matuszczyk 0.