AZS wygrywa (zdjęcia)

W rozegranym awansem meczu 25 kolejki ekstraklasy koszykarzy, AZS Koszalin pokonał u siebie Górnika Wałbrzych 81:76.

AZS Koszalin - Górnik Wałbrzych

Od początku znaczną przewagę uzyskali koszykarze z Koszalina. W 27. minucie prowadzili już różnicą 26 punktów, a przed czwartą kwartą mieli jeszcze 20 pkt przewagi. W ostatnich 10 minutach meczu zagrali jednak fatalnie. Górnik trzy razy dochodził na 3 pkt. Ostatecznie po nerwowej końcówce skończyło się wygraną, już piątą z rzędu.

AZS: Thompson 15 (3x3), Reese 13 (1x3, 4 as.), Bacik 9 (7 zb., 4 as.), Nordgaard 9 (1x3, 4 zb.), Goss 3 (5 zb.) - Korszuk 17 (2x3, 9 zb.), Arabas 7 (1x3), Burns 4, Łuszczewski 4.

Górnik: Montgomery 15, Zabłocki 13 (3x3, 6 zb.), Wichniarz 11 (1x3), Carr 5, Ercegović 2 (6 zb.) - Archie 17 (3x3), Oduok 8 (7 zb.), Józefowicz 5 (1x3), Dymarski 0, Glapiński 0, Saran 0.