AZS wysoko prowadzi do przerwy z Polpharmą [relacja live]

Rafał Wolny
Kibice na hali w Koszalinie po pierwszej połowie mają powody do zadowolenia.
Kibice na hali w Koszalinie po pierwszej połowie mają powody do zadowolenia. Archiwum
Agresywna obrona Akademików pozwoliła rzucić gościom zaledwie 26 punktów w ciągu pierwszych 20 minut. Sami koszalinianie zdobyli ich w tym czasie 46.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu należały do ekipy popularnych Farmaceutów. Gospodarze jednak szybko odpowiedzieli i niemal przez całe pierwsze pięć minut trwała wyrównana walka. Agresywna defensywa obu drużyn spowodowała, że długo na tablicy wyników utrzymywał się remis 4:4. Jako pierwsi niemoc przełamali Akademicy, a że sami wciąż twardo bronili, szybko odskoczyli Polpharmie, kończąc kwartę prowadeniem 19:9.

Po raz kolejny na pochwałę zasługiwali praktycznie wszyscy zawodnicy gospodarzy, którzy w drugiej kwarcie kontynuowali koncert zespołowości. Nic nie pomogły przerwy brane przez trenera Budzinauskasa ani stosowana przez niego duża rotacja - Akademicy stopniowo powiększali przewagę, która szybko urosła do kilkunastu oczek.

Przebudził się Łukasz Wiśniewski, który w pierwszych dziesięciu minutach głównie asystował. Pod koszami królował Paweł Leończyk, a z dystansu raz po raz (3x3) karcił gości Bartłomiej Wołoszyn. Istne wejście smoka zaliczył także Igor Milicić, który w ciągu pięciu minut zdobył 8 punktów, dwa razy trafiając zza linii 6,75 m. Jego ostani rzut ustalił wynik do przerwy na 46:26.

W zespole starogardzkim trudno kogokolwiek wyróżnić po pierwszych dwudziestu minutach.