AZS zwycięża z Kotwicą (zdjęcia)

Koszykarze AZS pokonali derbowego rywala w kołobrzeskiej hali Milenium.
Koszykarze AZS pokonali derbowego rywala w kołobrzeskiej hali Milenium. Fot. Karol Skiba
Koszykarze AZS Koszalin po raz drugi w tym sezonie wygrali z Kotwicą Kołobrzeg.
Koszykarze AZS Koszalin po raz drugi w tym sezonie wygrali z Kotwicą Kolobrzeg.

AZS zwycięża z Kotwicą

Kotwica - AZS 64:76

Tym razem pokonali derbowego rywala w kołobrzeskiej hali Milenium 76:64. W pierwszej kwarcie akademicy trafili 5 razy za 3 punkty i prowadzili 26:13. Dwie kolejne odsłony tego meczu należały do gospodarzy, którzy odrabiali punkt po punkcie i po 30 minutach był remis 51:51 i końcowy wynik był sprawą otwartą. Do 6 czwartej kwarty gra była wyrównana z lekkim wskazaniem na Kotwicę, która prowadziła 61:58. Od tego momentu zdecydowaną przewagę uzyskali akademicy.

Prowadzeni przez znakomicie dysponowanego tego wieczoru D.J. Thompsona błyskawicznie odrobili niewielką stratę, a po trzypunktowym rzucie Przemysława Łuszczewskiego wyszli na prowadzenie, które nie oddali do końca. Kołobrzeżanie faulowali, licząc na niecelne rzuty osobiste koszalińskich zawodników, ale tak nie było. AZS wykorzystał 8 wolnych pod rząd, za to Kotwica nie mogła trafić za 3 punkty. Skończyło się na 12 punktach różnicy, a mogło być jeszcze wyżej, gdyby na sam koniec meczu Phil Goss nie spudłował dwóch rzutów z linii.

Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 64:76 (13:26, 18:13, 20:12, 13:25)

Kotwica: Chris Daniels 16, Brandon Armstrong 16, Alvin Snow 8, Michael Bree 8, Sefton Barret 7, Rafał Bigus 4, Tomasz Cielebąk 3, Tomasz Mrożek 1, Greg Davis 1.

AZS: D.J. Thompson 29, Phil Goss 10, Grzegorz Arabas 9, Christian Burns 8, George Reese 6, Jeff Nordgaard 6, Przemysław Łuszczewski 5, Mariusz Bacik 3, Denis Korszuk 0.