Badminton: Dorota Grzejdak z dwoma tytułami mistrzyni Europy

W irlandzkim Dundalk zakończyły się Mistrzostwa Europy w badmintonie. Świetnie spisała się w nich Dorota Grzejdak z Sianowa.

Aktualna mistrzyni świata potwierdziła swoją dominację, sięgając po dwa złote medale, w grze pojedynczej i deblu w kategorii 40+.

Dorota Grzejdak startowała w singlu w kategorii 40+. W półfinale rozstawiona z numerem 1 nasza zawodniczka pokonała Włoszkę Erikę Henrietę Stich 2:1 (21:13, 19:21, 21:19), a w finałowym pojedynku będącym rewanżem za półfinał ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, ponownie wygrała z Angielką Betty Blair (nr 2 turnieju) 2:0 (13, 8). Warto dodać, że w Irlandii nie startowała finałowa rywalka Grzejdak z MŚ w Punta Umbria (Hiszpania), Białorusinka Włada Czerniawska.

W grze podwójnej sianowianka wystąpiła w parze z Bułgarką Petią Georgiewą. W półfinale polsko-bułgarskiej parze nie sprostały rozstawione z jedynką Angielki Betty Blair i Debbie Miller przegrywając 1:2 (20:22, 21:14, 4:21). W walce o złoto Grzejdak i Georgiewa pokonały Dunki Kirsten Drachmann i Lenę Struwe 2:1 (21:16, 17:21, 21:19).