Badminton: Medale Komety Sianów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Trener Robert Kowalczyk i medaliści OOM z Komety.
Zawodnicy z trzech klubów z naszego regionu - UKS Kometa Sianów, UKS OSiR Badminton Sławno i Maced Polanów - startowali w finałach 20. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Dolnośląskie 2014.

Zawody badmintona rozegrano w Sobótce. Miały one rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych. Świetnie zaprezentowali się podopieczni trenera Roberta Kowalczyka z Komety. Sianowianie zdobyli trzy medale w tym dwa złote!

W grze podwójnej dziewcząt po tytuł mistrzyni OOM sięgnęła Kornelia Kowalczyk w parze z Kornelią Marczak (UKS Plesbad Pszczyna). Na miejscach 5-8. uplasował się duet ze Sławna, Marta Bukowska i Martyna Gostomczyk.

Drugie złoto dla Komety zdobył w deblu chłopców Patryk Jas. Grając w parze z Aleksandrem Jabłońskim (Hubal Białystok) pokonali w finale Michała Kikosickiego (Wolant Łódź) i Pawła Śmiłowskiego (Hubal) 2:1. Patryk Jas sięgnął także po brąz w grze mieszanej, w której partnerowała mu Magdalena Świerczyńska z Orkana.

W klasyfikacji klubowej OOM Kometa (12,5 pkt) zajęła siódme miejsce na blisko 40 klubów. Na 11. miejscu UKS OSiR Badminton Sławno (10 pkt). W punktacji województw zachodniopomorskie było szóste (22,5 pkt).