Badminton > Nasi młodzicy lepsi od rywali z Wielkopolski

Najlepsze miksty na podium.
Najlepsze miksty na podium. Fot. archiwum
W Koninie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. Startowali zawodnicy z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Minimalnie lepsi byli nasi badmintoniści, pokonując rywali jednym punktem (28:27).

W klasyfikacji klubowej mistrzostw zwyciężył ZKB Maced Polanów (12 pkt). Trzecie miejsce zajął UKS Kometa Sianów (6 pkt), piąte UKS OSiR Badminton Sławno (5 pkt), szóste UKS Dziewiątka Koszalin (3 pkt) i siódme Stowarzyszenie Sportowe Badminton Szczecinek (2 pkt).

Bardzo dobrze w grze mieszanej spisała się para Komety, Kornelia Kowalczyk i Partyk Jas. Zajęli oni pierwsze miejsce wyprzedzając miksty Nikodem Ratkowski/Katarzyna Strzelecka (Maced) i Marcelina Witkowska/Piotr Galiński (OSiR Badminton).

W grze podwójnej młodziczek brąz zdobyły Karolina Pietruszka z Weroniką Witkowską ze Sławna oraz Katarzyna Strzelecka (Maced) i Urszula Albrecht (Szczecinek). Debla młodzików wygrali zawodnicy z Polanowa, Norbert Miarka i Patryk Szwed Maced przed parą z Koszalina, Krzysztof Miksa/Tomasz Tarka. Na punktowanym, piątym miejscu uplasowali się Bartłamiej Olszewski i Mateusz Łodkowski z Komety.

W grze pojedynczej dominacja zawodników z Polanowa. Zwyciężył Norbert Miarka przed Patrykiem Szwed. Brązowy medal wywalczył Paweł Lewandowski (Kometa), a na miejscach 5-8 uplasowali się Nikodem Ratkowski (Maced) oraz Krzysztof Miksa (Dziewiątka).
W grze pojedynczej młodziczek, z brązem Kornelia Kowalczyk z Komety i Urszula Albrecht ze Szczecinka. Miejsca 5-8 podzieliły Karolina Pietruszka i Weronika Witkowska ze Sławna.