Badminton. Nasi młodzicy lepsi od Wielkopolski

W rozegranych w Polanowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w badmintonie zachodniopomorskie zdecydowanie (35,5:18,5 pkt) pokonało wielkopolskie.

Ton rywalizacji w Polanowie nadawali zawodnicy dwóch klubów, UKS Kometa Sianów i ZKB Meced Polanów, ktore z dorobkiem po 10,5 pkt podzieliły pierwsze miejsce drużynowo.

Zawodnicy z Sianowa zdobyli pięć medali (3 złota i 2 brązowe), Po dwa złote medale wywalczyli Kornelia Kowalczyk i Patryk Jas. Triumfowali oni w grze mieszanej, przechodząc przez turniej bez straty seta. Ponadto Kornelia zwyciężyła w grze pojedynczej dziewcząt, a Patryk triumfował z Pawłem Lewandowskim w grze podwójnej.

W singlu Lewandowski dorzucił brązowy medal. Na podium stanął mikst Mateusz Łodkowski (Kometa)/Weronika Witkowska (UKS OSiR Badminton Sławno).

W ekipie z Polanowa świetnie spisał się Norbert Miarka. Wygrał grę pojedynczą tracąc w drodze do złotego medalu tylko jednego seta. W grze deblowej Norbert z Radosławem Wilkiem wywalczyli drugą lokatę.

W grze pojedynczej trzecie miejsce wywalczył Nikodem Ratkowski z Macedu. W grze mieszanej po tę samą lokatę Ratkowski sięgnął razem z Katarzyną Strzelecką.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najważniejsza impreza dla młodzików w sezonie.