Badminton: Nauczyciele ze Sławna i Szczecinka w krajowej czołówce

W Choszcznie odbyły się 12. Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie. Sporo czołowych lokat wywalczyły ekipy ze Szczecinka i Sławna.

Nauczyciele ze Szczecinka wywalczyli trzy medale indywidualne i dwa w grze podwójnej. W kategorii pań do 35 lat trzecia w singlu była Halina Żak. W tej samej grupie wśród mężczyzn wicemistrzem został Krzysztof Chodorowski, a w kategorii 36-50 lat brąz zdobył Sebastian Siódmiak. W grze podwójnej w grupie młodszej wicemistrzami zostali Jacek Sobczak z Sebastianem Siódmiakiem, a brązowymi medalistami Damian Rumiński z Krzysztofem Chodorowskim.

Z ekipy ze Sławna złoty medal w rywalizacji mężczyzn 51-60 lat wywalczył trener UKS OSiR Badminton Sławno Krzysztof Michalik. Trzy medale zdobyły panie. W kat. 36 i więcej lat w singlu trzecią lokatę podzieliły prezes UKS OSiR Grażyna Ludwikowska oraz Dagmara Wojtczak. Obie pani zdobyły również brąz w grze podwójnej. W klasyfikacji medalowej ekipa ze Szczecinkiem zajęła drugie miejsce, przed Sławnem, a za Choszcznem.