Badminton: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Złoto i brąz Komety Sianów

Od lewej: Karol Krakowski, Piotr Mezgier i trener Robert Kowalczyk.
Od lewej: Karol Krakowski, Piotr Mezgier i trener Robert Kowalczyk. Fot. archiwum
Kolejny znakomity występ zanotowali zawodnicy UKS Kometa Sianów. Po srebrnym medalu Mistrzostw Polski juniorów Pawła Prądzińskiego, dwaj inni podopieczni trenera Roberta Kowalczyka stanęli na podium 15. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Świętokrzyskie 2009.

W Suchedniowie o medale OOM (zarazem MP juniorów młodszych) rywalizowało ponad 130 zawodników i zawodniczek. W grze pojedynczej chłopców w znakomitym stylu zwyciężył Karol Krakowski z Komety. W finale pokonał Bartosza Klimowicza (Hubal Białystok) 2:0 (21:13, 21:15).

Dużą niespodzianką zakończył się występ debla. Krakowski w parze z klubowym kolegą Piotrem Mezgierem w ćwierćfinale pokonali 2:0 pretendentów do tytułu mistrzowskiego, bliźniaków Dominika i Sebastiana Sado (Sokół Ropczyce). Dopiero w półfinale zostali zatrzymani przez badmintonistów Hubala, Konrada Baranowskiego i Michała Śmiłowskiego, którym ulegli 1:2 (-18, 14,13). Ostatecznie zdobyli brązowe medale.

W klasyfikacji klubowej 15. OOM, Kometa była szósta (18 pkt), a wygrał Hubal (43,5 pkt). W punktacji województw zachodniopomorskie zajęło 5. miejsce z 20 punktami. Zwyciężyło podlaskie (65 pkt).