Badminton: Ostatni turniej o Puchar Miastka

Ponad 70 zawodników i zawodniczek z ośmiu klubów rywalizowało o punkty w wojewódzkim turnieju juniorów, juniorów młodszych, młodzików, młodzików młodszych i krasnali w badmintona o Puchar Miastka 2009.

W zmaganiach juniorów w grze pojedynczej drugie miejsce wywalczył Dominik Ziętek z Komety Sianów, a na trzeciej pozycji uplasował się Patryk Szwed (Maced Polanów). Wśród juniorek drugie miejsce wywalczyła Klaudia Żalejko z OSiR Badminton Sławno. W grze podwójnej juniorek drugą lokatę zajęła para Sylwia Falkowska (Dziewiątka Koszalin)/K. Żalejko.

Wyniki innych kategorii: singiel juniorów młodszych - 1. Norbert Miarka, 3-4. Nikodem Ratkowski (obaj Maced Polanów); singiel juniorek mł. - 1. Urszula Albrecht (Badminton Szczecinek), 3. Kornelia Kowalczyk (Kometa); singiel młodzików - 1. Michał Cabański, 2,. Maksymilian Kwarciński (obaj OSiR Badminton), 3. Adam Kruger (Dziewiątka); singiel młodziczek - 1. Michalina Wójcik (OSiR Badminton), 2. Aleksandra Grygorowicz, 3. Aleksandra Żyżniecka (obie Dziewiątka); singiel młodzików młodszych - 3-4. Aleksy Hoppe i Kacper Guse (obaj Dziewiątka); singiel młodziczek mł. - 3. Sara Kwarcińska (OSiR Badminton); singiel krasnali - 1. Michał Kazusek, 2. Mikołaj Grochowalski, 3. Gabriel Szygenda (wszyscy OSiR Badminton).
W końcowej klasyfikacji Pucharu Miastka 2009 czołowe miejsca w poszczególnych grupach wywalczyli: juniorzy mł. - 1. D. Ziętek, 2. Mateusz Ryk (Maced); młodziczki - 1. U. Albrecht; młodzicy - 1. N. Miarka, 2. N. Ratkowski; młodzicy młodsi - 3. Mateusz Sobczak (Kometa).