Badminton > Paweł Prądziński z Komety Sianów wygrał w Suchedniowie

Świetnie spisały się deble UKS Kometa Sianów podczas zawodów International Junior Badminton - Świętokrzyskie Mountains Cup w Suchedniowie.

Tegoroczna impreza była rekordowa pod względem liczby uczestników. W turnieju wystartowali przedstawiciele z ponad 50 klubów. Obok polskich badmintonistów wystąpili również zawodnicy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rumunii i Ukrainy.

Z ekipy trenera Roberta Kowalczyka najlepiej zaprezentował się Paweł Prądziński, który w parze z zawodnikiem z Warszawy, Jackiem Kołumbajewem, zdobył złoty medal w grze podwójnej pewnie pokonując rywali w drodze do finału.

Również w grze podwójnej Karol Krakowski ze swoim klubowym partnerem Piotrem Mezgier zrobili bardzo miłą niespodziankę plasując się na 3. miejscu. W drodze do półfinału zrewanżowali się za półfinałową porażkę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży parze z Białegostoku Michał Śmiłowski/Konrad Baranowski, pokonując ich 2:1 (21:16, 17:21, 21:18). Baranowski i Śmiłowski to aktualni mistrzowie Polski w kategorii 17-latków.

W singlu Prądziński zajął miejsca 5-8. W walce o półfinał uległ po bardzo zaciętym meczu Przemysławowi Urbanowi (LKS Technik Głubczyce) 1:2 (21, -14, 16).