Badminton > Sukcesy Komety Sianów na Silesia Cup

Sporo dobrych wyników uzyskali zawodnicy UKS Kometa Sianów podczas rozegranego w Głubczycach międzynarodowego turnieju badmintona pn. Silesia Cup w kategoriach juniorów młodszych i seniorów.

Singla juniorów młodszych wygrał Karol Krakowski, piąty był Piotr Mezgier, a Dziewiąty był Dominik Ziętek. W grze podwójnej bardzo dobrze spisali się Krakowski z Mezgierem pewnie zwyciężając w całych zawodach. Dodajmy, że K. Krakowski jest aktualnie przygotowywany do Mistrzostw Europy do lat 17, które w listopadzie odbędą się w Słowenii.

W zmaganiach seniorów wystartował najlepszy junior z Sianowa, Paweł Prądziński. Aktualny srebrny medalista MPJ w grze podwójnej przeszedł przez grupę eliminacyjną jak burza. Został zastopowany dopiero w ćwierćfinale przez... swojego trenera klubowego Roberta Kowalczyka (16:21, 13:21) i ostatecznie zajął piąte miejsce. Kowalczyk, który reprezentuje jako zawodnik Hubala Białystok, uległ w finale Patrykowi Szymoniakowi z miejscowego Technika 0:2 (12, 18).

W grze podwójnej Prądziński z Jackiem Kołumbajewem (AZS UW Warszawa) uplasowali się na trzecim miejscu.