Badminton > Zawodnicy Komety Sianów grali w Danii

Ekipa Komety Sianów.
Czworo badmintonistów UKS Kometa Sianów pod opieką trenera Roberta Kowalczyka wystąpiło w Festiwalu DGI Badminton 2009 we Fredericii (Dania).

Na kortach 10 hal grało tysiąc zawodników z Czech, Litwy, Łotwy, Szwecji, Belgii, Niemiec oraz Polski i Danii. Turniej rozgrywany był w kategoriach do lat 11, 13, 15, 17 oraz 19. Każda kategoria wiekowa podzielona była na grupy w zależności umiejętności od M czyli mistrzowskiej poprzez A, B, C i D.

Najwyższa kategoria ustanowiona została tylko w kategorii chłopców U-15. W deblu wygrał ją Dominik Ziętek z Komety z Mateuszem Świerczyńskim z Przeźmierowa. W singlu Dominik zajął czwarte miejsce.

W pozostałych grupach wiekowych najwyższe były grupy A. Bardzo dobrze podczas zmagań w kat. U-13 B zaprezentowała się Kornelia Kowalczyk, która wygrała 6 meczów, a uległa tylko w jednym zawodniczce z Niemiec. Ostatecznie dało jej to 4. miejsce. W grze podwójnej z Magdaleną Świerczyńską z Przeźmierowa również była czwarta.

Pozostali zawodnicy z Sianowa - Patryk Jas i Paweł Lewandowski - grali ze zmiennym szczęściem. Przy okazji wyjazdu do Danii sianowska młodzież zwiedziła część tego kraju. M.in. obejrzała skansen ukazujący życie w dawnej Danii, a także Muzeum Hansa Christiana Andersena w Odense.