MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bałtycka Galeria Sztuki w Koszalinie - zwiedzaj osobiście i wirtualnie

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
W Bałtyckiej Galerii Sztuki jednorazowo może przebywać 10 osób, w holu kina Kryterium - 21 osób
W Bałtyckiej Galerii Sztuki jednorazowo może przebywać 10 osób, w holu kina Kryterium - 21 osób Radek Koleśnik
W poniedziałek drzwi dla zwiedzających otworzyła Bałtycka Galeria Sztuki w Centrum Kultury 105. Wystawa w niej organizowana zainauguruje Dni Koszalina. Będzie można zobaczyć ją w galerii lub przez Internet.

Po częściowym „odmrożeniu” kultury stopniowo działalność wznawiają muzea, biblioteki, galerie sztuki. Z powodu zagrożenia koronawirusem nieczynne były od 12 marca. Zdjęcie zakazu działalności instytucji nie oznacza jednak nakazu ich otwarcia - dzieje się to stopniowo. Bałtycka Galeria Sztuki czynna jest od wczoraj.

- Wznowiliśmy działalność w reżimie sanitarno-epidemicznym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego - podkreśla Monika Modła, zastępca dyrektora Centrum Kultury 105. - Galeria czynna jest w godz. 10-16. Jednorazowo może w niej przebywać 10 osób, w holu kina Kryterium 21 osób. Przed wejściem do Galerii jest płyn do dezynfekcji rąk, obowiązuje tu nakaz noszenia maseczek ochronnych, nad czym czuwa nasz pracownik.

Choć sytuacja jest trudna i wyjątkowa, wzorem lat ubiegłych wystawa w Bałtyckiej Galerii Sztuki zainauguruje obchody Dni Koszalina. Od 16 maja do 30 czerwca będzie można oglądać ekspozycję plakatów Rafała Olbińskiego. To kolekcja ponad 30 wyjątkowych plakatów, zaprojektowanych do znakomitych sztuk teatralnych, oper i operetek. Olbiński kreuje w swoich pracach świat doskonały. Świat pełen metafor i znaczeń, w którym każdy szczegół zdaje się skrywać tajemnicę, być częścią układanki czekającej na widza, aby ten przyszedł i odkrywając krok po kroku, nadawał znaczenia poszczególnym elementom. Wprowadza w liryczny świat pełen symboli i emocji.

Od 16 maja do 30 czerwca również w holu kina Kryterium będzie można zobaczyć wystawę. Będzie to ekspozycja fotografii „ Portret intymny”. To retrospektywa prac fotografika i fotoreportera Wojciecha Druszcza, powstałych w ciągu pół wieku jego pracy dla najpoważniejszych tytułów prasy krajowej i zagranicznej. To zdjęcia pokazujące życie codzienne w PRL robione dla tygodników „Kultura” i „Literatura”, migawki z okresu przemian ustrojowych w Polsce i w republikach ZSRR fotografowane dla Agence France Presse, AP czy Reuters’a, fragmenty reportaży dla Magazynu Gazety Wyborczej, Polityki, fotosy z planów filmowych i telewizyjnych. Wystawa jest kolażem różnych gatunków fotografii, w których dominującym motywem jest portret sytuacyjny, a zdjęcia łączy ze sobą historia 50-letniej aktywności zawodowej fotografika Wojciecha Druszcza.

- Obie wystawy będzie można zobaczyć zarówno osobiście, jak też w Internecie. Jeśli ktoś obawia się wyjść z domu, zapraszamy przed ekrany komputerów. Wystawy prezentować będziemy za pośrednictwem naszej strony internetowej - zapowiada Monika Modła.

Również do sieci przenoszą się obchody Dni Koszalina. O szczegółach wkrótce.

Zobacz także: Koncert Mikromusic w CK105

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński