Bałtyk i Gwardia strzeliły po 7 goli. MKP pokonał Wieżę [ZDJĘCIA]

Dominik Chromiński strzela pierwszego gola w meczu Gwardii Koszalin z Chemikiem Police. Jacek Wójcik
3 maja piłkarska IV liga rozgrywała zaległą, 19. kolejkę spotkań. Skutecznością popisywały się zespoły z Koszalina.

19. kolejka pierwotnie miała być rozegrana 11-12 marca. Ze względu na intensywne opady śniegu oraz prognozowane niekorzystne warunki pogodowe, decyzją Wydziału Rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej mecze zostały odwołane, a kolejka przeniesiona na termin majowy.

Efektowne zwycięstwa odniosły zespoły z Koszalina. Bałtyk zdeklasował na wyjeździe beniaminka, Gavię Choszczno 7:0. Było to 21. zwycięstwo w tym sezonie podopiecznych trenera Łukasza Korszańskiego i dziewiąte z rzędu w rundzie wiosennej. W dwumeczu z Gavią, Bałtyk strzelił w sumie 17 goli nie tracąc żadnego (jesienią na stadionie przy Andersa było 10:0).

Siedem goli strzelili również piłkarze Gwardii, co jest ich najlepszym osiągnięciem w sezonie. Na swoim stadionie pokonali Chemika Police 7:3, prowadząc do przerwy 5:1. Podopieczni Ireneusza Kościelniaka tym razem zaprezentowali się z dobrej strony w ataku. Gorzej wyglądały ich poczynania w defensywie. Dwa gole stracone po zmianie stron obciążają koszalińską defensywę i bramkarza.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł MKP Szczecinek, pokonując u siebie Wieżę Postomino 3:2 (0:0). Goście prowadzili w tym meczu 2:1 i mieli dużo sytuacji na kolejne gole. W końcówce skuteczniej zagrali gospodarze, a zwycięskiego gola zdobył Łukasz Jurjewicz w zamieszaniu po rzucie wolnym.

Dwie pozostałe drużyny z regionu koszalińskiego, które zagrały w tej kolejce nie zdobyły punktów i goli, pomimo atutu własnego boiska. Po trzech wygranych z rzędu, Mechanik Bobolice uległ Dębowi Dębno 0:3. Do 78. minuty gospodarze przegrywali 0:1 i mogli mieć nadzieję na odwrócenie losów meczu. Dwa trafienie gości w końcówce przypieczętowały ich wygraną.

Z kolei Rasel Dygowo przegrał 0:2 z Białymi Sądów, tracąc gole w 70. i 82. minucie. Wyjazdowy mecz Olimpa Gościno z Iskierką Szczecin został przełożony na 10 maja.

Wyniki 19. kolejki:
MKP Szczecinek - Wieża Postomino 3:2 (0:0)
1:0 Barański (48.), 1:1 Gutowski (58.), 1:2 Łyszyk (70.), 2:2 Jabłoński (73.), 3:2 Jurjewicz (80.)

Gwardia Koszalin - Chemik Police 7:3 (5:1)
1:0 Chromiński (8.), 2:0 Pierzchała (24.), 3:0 Cempa (26.), 3:1 Zaremba (29.), 4:0 Chromiński (32.), 5:1 Piotrowski (39.), 5:2 Kurzawa (49.), 6:2 i 7:2 Gawron (63. i 71.), 7:3 Szala (79.)

Mechanik Bobolice - Dąb Dębno 0:3 (0:1)
0:1 Filipowicz (35.), 0:2 Wrzeszcz (78.), 0:3 Szczepanik (90.)

Rasel Dygowo - Biali Sądów 0:2 (0:0)
0:1 Magnuski (70.), 0:2 Świercz (82.)

Gavia Choszczno - Bałtyk Koszalin 0:7 (0:3)
0:1 Gruchała-Węsierski (4.), 0:2 Fijołek (11. karny), 0:3 Kąkol (32.), 0:4 Cybula (50.), 0:5 Pawłowski (59.), 0:6 Kozakowski (64.), 0:7 Krauze (76.)

Kluczevia Stargard - Błękitni II Stargard 4:0 (1:0)
Wybrzeże Rewalskie Rewal - Orzeł Wałcz 4:2 (2:0)
Hutnik Szczecin - Flota Świnoujście 0:3 (0:1)

W czołówce tabeli bez zmian. Prowadzi Flota (72 pkt) z przewagą 5 punktów nad Kluczevią, 8 pkt nad Bałtykiem i aż 21 pkt nad czwartą Gwardią.