Bałtyk II Koszalin - Drawa II Drawsko Pomorskie 2:2 [zdjęcia]

djas
Wojciech Witoń (zielony strój) strzelił dwie bramki dla swojej drużyny. Obok Sebastian Wiśniewski z Bałtyku. Dawid Jaśkiewicz
W meczu kończącym drugą kolejkę Koszalińskiej Klasy Okręgowej, rezerwy Bałtyku Koszalin zremisowały na swoim boisku z drugim zespołem Drawy Drawsko Pomorskie 2:2. Gospodarze przystąpili do tego spotkania wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny. W drugim zespole Bałtyku wystąpili m.in. Łukasz Miklasiński, Marek Zdanowicz, Sebastian Wiśniewski, Wojciech Sieradzki oraz Kamil Wiśniewski. Obecność trzecioligowców była szczególnie widoczna w pierwszych minutach pojedynku. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali trafieniem Kamila Wiśniewskiego. Napastnik Bałtyku znalazł się w tej części w kolejnych znakomitych sytuacjach, lecz jego próby mocno odbiegały od ideału. Z czasem goście zaczęli wyprowadzać coraz groźniejsze kontry. Na bramkę gospodarzy groźnie uderzali Tomasz Wyrzykowski, Wojciech Witoń, Tomasz Walkiewicz oraz Adam Kozak. Po zmianie stron uskrzydleni udanymi akcjami z końcówki pierwszej połowy drawszczanie odważnie zaatakowali. W pięćdziesiątej piątej minucie do wyrównania doprowadził Wojciech Witoń. Trzy minuty później najlepszy strzelec zespołu prowadzonego przez Macieja Kwiatkowskiego wykorzystał niezdecydowanie w szeregach obronnych gospodarzy i strzałem z bliskiej odległości dał swojej drużynie prowadzenie. W siedemdziesiątej minucie spotkania ponownie mieliśmy remis. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Miklasińskiego, fatalny błąd popełnił bramkarz gości, odbijając futbolówkę do własnej siatki. W ostatnich minutach gospodarze dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. Narażeni byli jednak na kontry, po których miejscowi w ostatniej chwili zażegnywali niebezpieczeństwo. W znakomitych sytuacjach znaleźli się Walkiewicz oraz Korczyński.