Bałtyk Koszalin awansował do finału regionalnego Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Radość Adriana Cybuli po zdobyciu pierwszego gola w meczu z Flotą.
Radość Adriana Cybuli po zdobyciu pierwszego gola w meczu z Flotą. Jacek Wójcik
Po 3 latach przerwy piłkarze Bałtyku Koszalin ponownie zagrają w finale Pucharu Polski edycji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W rozegranym w środę półfinale pokonali Flotę Świnoujście 2:0 (1:0).

Bohaterem starcia trzeciej drużyny IV ligi (Bałtyk) z jej liderem (Flota) był napastnik gospodarzy, Adrian Cybula. Najlepszy obecnie strzelec czwartoligowych boisk (25 goli), dwukrotnie pokonał bramkarza gości, zapewniając swojej drużynie awans do finału. Cybula otworzył wynik w 21. minucie po podaniu Radosława Mikołajczaka. Przed przerwą gospodarze stworzyli jeszcze kilka sytuacji, ale zawodziło wykończenie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Floty. Defensywa Bałtyku i bramkarz Andrij Artym nie dali się jednak zaskoczyć. W 53. minucie gospodarze ostudzili zapał przyjezdnych. Z prawej strony piłkę na 14 metr zagrał Paweł Rak, a Cybula posłał ją do bramki płaskim strzałem przy słupku.

Piłkarze ze Świnoujście próbowali zdobyć kontaktowego gola, jednak pomimo sporej przewagi nie byli w stanie stworzyć stuprocentowych sytuacji. Bałtyk kontrował, ale również bez efektów i spotkanie zakończyło się rezultatem 2:0.

W drugim półfinale, derbach Szczecina pomiędzy Pogonią II i Świtem, w regulaminowym czasie nie doczekano się goli. Drugiego finalistę wyłonił konkurs rzutów karnych. Lepsza była Pogoń II, zwyciężając 4:3. Przypomnijmy, że zespół ten broni trofeum wywalczonego przed rokiem (2:0 w finale z Vinetą Wolin). Pogoń II jest aktualnie wiceliderem III ligi na 3. kolejki przed końcem sezonu. Do prowadzącej Olimpii Grudziądz traci 1 punkt.

Finałowy mecz Pucharu Polski ZZPN zostanie rozegrany 14 czerwca na stadionie ZOS Bałtyk przy ul. Andersa w Koszalinie. Poprzednio Bałtyk grał w finale w 2020 r., doznając u siebie porażki 0:3 ze Świtem. W 2018 r. koszaliński zespół po raz ostatni sięgnął po trofeum, pokonując w finale w Kołobrzegu miejscową Kotwicę 1:0, po golu Krystiana Krauzego.