Bałtyk Koszalin juniorzy starsi - Astra Ustronie Morskie 1:1 (wideo)

Astra Ustronie Morskie ponownie zmierzyła się z zespołem koszalińskiego Bałtyku. Tym razem piłkarze beniaminka trzeciej ligi rywalizowali z drużyną juniorów starszych. Dawid Jaśkiewicz
W meczu kontrolnym rozegranym na koszalińskim euroboisku, juniorzy starsi Bałtyku zremisowali z trzecioligową Astrą Ustronie Morskie 1:1.

Dla podopiecznych Mariusza Lenartowicza było to kolejne spotkanie z trzecioligowym rywalem. Młodzi gracze występujący w Centralnej Lidze Juniorów mieli już za sobą test-mecze z Leśnikiem Manowo, Gwardią Koszalin oraz Drawą Drawsko Pomorskie. W drużynie z Ustronia Morskiego ponownie pojawiła się liczna grupa zawodników z Ukrainy.

Początek meczu należał do ambitnie grających juniorów koszalińskiego klubu. Już w pierwszej akcji na bramkę strzeżoną przez Łukasza Krymowskiego groźnie strzelał Mateusz Czapłygin. Kilka minut później doskonałym podaniem obsłużony został Bartłomiej Fastyn. Pomocnik Bałtyku dynamicznie wbiegł w wolną przestrzeń i mocnym strzałem skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził testowany w Astrze napastnik z Ukrainy.

W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się strzelić decydującej bramki. W końcówce spotkania na placu gry zrobiło się znacznie więcej miejsca i oba zespoły szukały swoich szans po szybkich kontrach. Bramce Łukasza Krymowskiego zagroził Filip Tylczyński, a po drugiej stronie boiska swoją szansę miał m.in. Leszek Pazdur.