Bałtyk Koszalin nie zwalnia i wygrywa w Myśliborzu

kmb
Opromienieni wygraniem ligi oraz zdobyciem w środę regionalnego pucharu Polski piłkarze Bałtyku Koszalin najwyraźniej nie zamierzali świętować zbyt intensywnie. Wszak sezon jeszcze trwa.

Tym razem podopieczni Mariusza Lenartowicza nie dali szans spadkowiczowi z Myśliborza. Worek z bramkami rozwiązał się jednak dopiero po przerwie.

Wynik otworzył Maciej Gregorek, ale niedługo potem rozluźnionym gościom bramkę strzelili miejscowi, za sprawą Adama Paszkiewicza. To obudziło koszalińską ekipę, która wrzuciła drugi bieg. Na prowadzenie Bałtyk wysunął Patryk Jachemek uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego, a wynik ustalił, wprowadzony chwilę wcześniej na murawę, Bartłomiej Putno. Jednocześnie gol byłego zawodnika Sławy był setnym dla Bałtyku w ligowych rozgrywkach w tym sezonie. Dominacja wracającego do III ligi po dwóch latach przerwy Bałtyku jest w tym sezonie wręcz przytłaczająca. Potężna przewaga punktowa (różnica aż 25 oczek nad wiceliderem na kolejkę przed końcem rozgrywek), największa skuteczność oraz najszczelniejsza defensywa (ledwie 21 straconych bramek) - to mówi samo za siebie. Okazja do poprawienia tego imponującego dorobku już w piątek o 18.30. Na ostatni mecz sezonu do Koszalina przyjeżdża Sokół Karlino.

Osadnik Myślibórz - Bałtyk Koszalin 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Gregorek (56.), 1:1 Paszkiewicz (63.), 1:2 Jachemek (69.), Putno (71.).
Bałtyk: Witkowski - Walaszczyk (53. Ponurko), Andrzejczak, Czenko, Waleński (56. Karpiński), Rak, Jachemek, Lichmański, Kupisz (46. Gruchała-Węsierski), Gregorek, Łysiak (64. Putno).