Bałtyk Koszalin pokonał Perłę URB Dygowo w pierwszym sparingu [ZDJĘCIA]

Na koszalińskim euroboisku Bałtyk Koszalin wygrał z Perłą URB Dygowo
Na koszalińskim euroboisku Bałtyk Koszalin wygrał z Perłą URB Dygowo Jacek Wójcik
Pierwsze gry kontrolne w zimowych okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarskie zespoły z regionu.

W Kołobrzegu liderująca w II lidze Kotwica zmierzyła się z trzecioligowymi Błękitnymi Stargard. Sparing zakończył się remisem 1:1 (0:1). Goście prowadzili po trafieniu z rzutu karnego Grzegorza Aftyki na 3. minuty przed przerwą. Kotwica doprowadziła do wyrównania po zmianie stron, a strzelcem gola był Aron Stasiak.

Dwa czwartoligowe zespoły z regionu rozegrały sparing na koszalińskim euroboisku. Bałtyk Koszalin pokonał w nim Perłę URB Dygowo 3:1 (1:1). Prowadzenie Bałtykowi zapewnił Miłosz Stępnik, ale jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził z rzutu karnego Mateusz Bień. Po zmianie stron trafiali już tylko gospodarze. Bramkarza z Dygowa pokonali Kacper Masny i pozyskany w zimowej przerwie z Kotwicy, Dmytro Halko.

Ostre strzelanie w pierwszym meczu kontrolnym urządził sobie czwartoligowy MKP Szczecinek. W Łobzie rozgromił miejscowego Światowida (klasa okręgowa) 9:2 (4:1). Trzy gole strzelił Mateusz Górny, dwa Michał Barański 2 (jeden z karnego), jednego Zbigniew Węglowski, a trzy pozostałe zawodnicy testowani.