Bałtyk Koszalin przegrał w sparingu z Vinetą Wolin [ZDJĘCIA]

Bałtyk Koszalin - Vineta Wolin 0:2
Bałtyk Koszalin - Vineta Wolin 0:2 Jacek Wójcik
Przygotowujący się do rundy wiosennej, czwartoligowy zespół Bałtyku Koszalin rozegrał kontrolny mecz z występującą klasę wyżej Vinetą Wolin.

Dla Bałtyku był to test przed zaplanowanym na 24 lutego zaległym meczem z 17. kolejki rundy jesiennej z Iną Goleniów. Podopieczni trenera Łukasza Korszańskiego ulegli Vinecie 0:2 (0:1). Goście rozegrali sparing w drodze powrotnej z obozu w Sianożętach.

Bałtyk rozpoczął od zdecydowanych ataków i już na początku meczu był blisko objęcia prowadzenia. Po strzale Alana Krauzego piłka odbiła się od słupka. Napastnik, który po pół roku wrócił z Floty Świnoujście, miał jeszcze jedną szansę. Były też próby z dystansu, ale również bez skutku. Za to w 12. minucie efektownego gola zdobyli goście. Kacper Żmudź uderzył lewą nogą w samo okienko bramki. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą oddał kolejny groźny strzał zza szesnastki, ale tym piłka minęła bramkę.

Wynik 1:0 dla Vinety utrzymał się do przerwy i przez większą część drugiej połowy. W 75. minucie goście po raz drugi przeprowadzili skuteczną akcję, którą wykończył Radosław Śledzicki.