MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bałtyk Koszalin z Pucharem Polski KOZPN [zdjęcia]

Piłkarze Bałtyku Koszalin po zdobyciu Pucharu.
Piłkarze Bałtyku Koszalin po zdobyciu Pucharu. Jacek Wójcik
W finale Pucharu Polski edycji Koszalińskiego OZPN Bałtyk Koszalin pokonał w środę Wiekowiankę Wiekowo 3:0 (1:0).
Finał Pucharu Polski KOZPN: Bałtyk Koszalin - Wiekowianka Wiekowo 3:0

Finałowe spotkanie na stadionie ZOS Bałtyk w Koszalinie stało pod znakiem dominacji gospodarzy. W pierwszej połowie udokumentowali to golem Łukasza Miklasińskiego, zdobytym bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie podopieczni trenera Wojciecha Polakowskiego przypieczętowali zwycięstwo dwoma kolejnymi golami. Na 2:0 podwyższył strzałem głową Marcin Chyła, a wynik ustalił Adrian Rząsa, dobijając strzał Mateusza Wiśniewskiego.

Bałtyk Koszalin - Wiekowianka Wiekowo 3:0 (1:0)
1:0 Miklasiński (33.), 2:0 Chyła (65.), 3:0 Rząsa (70.).

Bałtyk: Dulewicz - Rudziński, Fijołek, Sęk (73. Gzubicki), Miklasiński, Duszkiewicz (76. Szymański), Waleszczyk, Chyła, Rząsa (73. Florkiewicz), Wawreńczuk, Wiśniewski (76. Pazdur).

Wiekowianka: Szmajdziak - Stokowiecki, Gogół, Krupski, Szczygieł, Wahidi, Rogala, Mikołajczyk (60. Lipski), Drejski (60. Stępniak), Bieniek (60. Stołowski), Brach (46. Szynkowski).

Jako zwycięzca PP KOZPN zespół Bałtyku zagra dwumecz z najlepszym zespołem regionu szczecińskiego, którym został Chemik Police. Trzecioligowy zespół pokonał 5:0 Stal Szczecin. Mecze o Puchar Polski Zachodniopomorskiego ZPN rozegrane zostaną 25 i 28 bm. Gospodarzy spotkań wyłoni losowanie, które odbędzie się 13 czerwca w siedzibie ZZPN.