Bałtyk Koszalin z trzecią porażką w sezonie [ZDJĘCIA]

Bałtyk Koszalin z trzecią porażką w sezonie
Bałtyk Koszalin z trzecią porażką w sezonie Jacek Wójcik
W 3. kolejce rozgrywek III ligi, trzeciej porażki różnicą jednego gola doznali piłkarze Bałtyku Koszalin. O porażce przesądził rzut karny w doliczonym czasie gry.

Pierwsze minuty należały do gości. Już w szóstej bardzo dobrym uderzeniem popisał się Denzel Gomez, ale efektownie obronił debiutujący w Bałtyku Jakub Mikołajczak. Z czasem do głosu zaczął dochodzić Bałtyk. Brakowało jednak dokładności pod bramką. W 18. min groźnie główkował Sebastian Ginter, jednak nie zaskoczył bramkarza Unii. Chwilę później Michał Czenko nie sięgnął niezłego dośrodkowania Szymona Waleńskiego.

Zamiast prowadzenia Bałtyku, w 20. min zrobiło się 0:1. Fatalne zagranie na połowie rywali Arkadiusza Jasitczaka, skutkowało kontrą Unii, wykorzystaną przez Gracjana Goździka. Bałtyk mógł wyrównać w 45. min. Strzał Jakuba Forczmańskiego odbił Dawid Sztekler, a dobitka była niecelna.

Już w 7. min po zmianie stron padło wyrównanie. Pierwszego gola w sezonie zdobył Ginter, po dograniu Pawła Raka. Ostatnie pół godziny meczu to napór gospodarzy. Okazji na zwycięskiego gola nie wykorzystali Ginter, Forczmański czy Oliver Martyn. Zemściło się to w 92. min, gdy faul Marcela Pietrykowskiego przyniósł jedenastkę dla Unii. Po strzale Patryka Urbańskiego sędzia już nie wznowił gry.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0