Bałtyk Koszalin zdeklasował Gavię Choszczno [ZDJĘCIA]

Drugie wysokie zwycięstwo na starcie nowego sezonu zanotowali piłkarze czwartoligowego Bałtyku Koszalin.

Po rozbiciu w 1. kolejce Chemika Police 6:0, jeszcze skuteczniej zagrali w drugiej serii, gromiąc beniaminka, Gavię Choszczno 10:0! Spotkanie miało całkowicie jednostronny charakter. Goście bronili się do 17. minuty, gdy dośrodkowanie Jakub Forczmańskiego zamienił na pierwszego gola Michał Czenko.

Prawdziwa kanonada na Andersa rozpoczęła się w 27. min. Po rzucie wolnym zza linii bocznej pola karnego, swój popis rozpoczął Dawid Gruchała-Węsierski. Kolejne gole napastnik Bałtyku zdobył w 34. i 37. min. Były to trafienia numer 4 i 5 w meczu. W uzyskaniu klasycznego hattricka przeszkodziło mu trafienie głową Adriana Cybuli w 28. min, na 3:0.

Przed zejściem na przerwę Bałtyk dołożył jeszcze dwa gole. W 39. min w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił Cybula, a 45. Fili Głasek wykorzystał dogranie Forczmańskiego.

Po zmianie stron trener Bałtyku, Łukasz Korszański, zaczął wprowadzać graczy rezerwowych m.in. po 45. minutach występ zakończył Gruchała-Węsierski. W 66. min swoje trzecie trafienie uzyskał Cybula, a trzecią asystę w tym spotkaniu zaliczył Radosław Mikołajczak.

Trzy minuty później na 9:0 podwyższył strzałem głową Dominik Pawłowski. Pomimo kolejnych okazji Bałtyk nie mógł strzelić gola numer 10. Udało się dopiero w 90. min Alanowi Krauze, któremu asystował Pawłowski.

Po okazałej wygranej Bałtyk otwiera tabelę Kipsta IV ligi z dorobkiem 6 punktów i bilansem goli 16:0. Po dwa zwycięstwa na koncie ma także inny spadkowicz z III ligi, Kluczevia Stargard oraz Flota Świnoujście, Orzeł Wałcz i beniaminek Iskierka Szczecin.