Zamknij

Głos Koszaliński

Bałtyk Koszalin zwyciężył w Wyszewie i awansował [ZDJĘCIA]

Beniaminek Klasy Okręgowej, Zefir Wyszewo, nie sprawił niespodzianki w 4. rundzie Pucharu Polski z Bałtykiem Koszalin.Od pierwszych minut na boisku przewagę

Jacek Wójcik

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/49] Poprzednie Następne

Beniaminek Klasy Okręgowej, Zefir Wyszewo, nie sprawił niespodzianki w 4. rundzie Pucharu Polski z Bałtykiem Koszalin.

Od pierwszych minut na boisku przewagę uzyskali goście, ale dość długo nie potrafili jej udokumentować. Pierwszy celny strzał oddał w zamieszaniu w polu karnym Marcel Pietrykowski (13. min). W 25. min pomocnik Bałtyku w sobie tylko wiadomy sposób spudłował głową po wolnym, stojąc tuż przed bramką. W doskonałej sytuacji niecelnie główkował także Szymon Waleński (29.). Z kolei przy wolnym Macieja Gregorka (32.) udanie - nie po raz ostatni w tym spotkaniu - interweniował Przemysław Pilichowicz.

Goście dopięli swego dopiero w 37. min. Jakub Forczmański przejął piłkę zbyt krótko wybitą przez obrońcę Zefira i popisał się efektownym trafieniem z ok. 30 m. Końcówka tej odsłony należała do gospodarzy. Najpierw nieznacznie z wolnego pomylił się Tomasz Kamiński (41.), a chwilę później celny strzał oddał Daniel Dudek, jednak nie sprawił większego problemu Sebastianowi Skrzyńskiemu.
Po zmianie stron nadal przeważał Bałtyk, ale wciąż grał nieskutecznie. W 65. min Zefir został w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Sebastiana Martofela. Siły szybko się wyrównały bowiem w 71. min rezerwowy Kacper Rapita obejrzał dwie żółte kartki, kończąc występ po zaledwie 12. min na boisku.

Gdy na boisku zrobiło się luźniej, Bałtyk przypieczętował wygraną i awans. W 72. min slalom przez pół boiska pomiędzy obrońcami urządził sobie Forczmański, posyłając na koniec piłkę do siatki. Ostatniego gola w 2019 r. strzelił dla Bałtyku Dawid Gruchała-Węsierski w 88. min. Zefir miał jeszcze szansę na honorowe trafienie, ale w 90. min w idealnej sytuacji Dudek posłał piłkę w ręce bramkarza.

Zefir Wyszewo - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:1)
0:1 i 0:2 Forczmański (37. i 72.), 0:3 Gruchała-Węsierski (88.).
Żółte kartki: Szocik, Martofel, Szaflarski, Symonowicz - Walaszczyk, Rapita. Czerwone: Martofel (65. druga żółta) - Rapita (71. druga żółta).
Zefir: Pilichowicz - Sobczak (80. G. Pawluch), Wawrzkiewicz, Błaszczyk, Martofel, Świąder (80. Cybulski), Szaflarski (75. Wieczorek), Symonowicz, Szocik (77. Koziarski), Dudek, Kamiński.
Bałtyk: Skrzyński - Ponurko (46. Walaszczyk), Czenko, Waleński, Kisły (77. Ryfa), Rak, Forczmański, Gregorek (52. Król), Putno, Pietrykowski (59. Rapita), Gruchała-Węsierski

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy