MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Barbara to popularne imię żeńskie, chociaż ich imieniny przypadają tylko kilka razy w roku. Nosi je wiele sławnych Polek

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Utalentowane, lubiane i podziwiane. Takie są nasze polskie Barbary.
Utalentowane, lubiane i podziwiane. Takie są nasze polskie Barbary. AKPA
Imieniny Barbary wypadają tylko 5 razy w roku, to bardzo mało w porównaniu, ile razy mogą świętować Katarzyny. Jest to jednak bardzo popularne imię w Polsce. Wiele znanych i cenionych Polek z dumą nosi to imię. Poznaj słynne Barbary, znaczenie tego imienia i kiedy możesz składać życzenia imieninowe Baśkom.

Spis treści

Baśka była bohaterką kultowej piosenki zespołu Wilki. W dniu św. Barbary z Nikomedii święto obchodzą wszyscy górnicy – jest ona patronką dobrej śmierci i trudnej pracy. W Polsce mamy wiele słynnych kobiet o tym imieniu.

Słynne Polki o imieniu Barbara. Zobacz zestawienie

Kiedy są imieniny Barbary?

Barbary obchodzą swoje imieniny tylko 5 razy w roku. Najbardziej popularnym dniem jest 4 grudnia. W tym dniu jest również popularna Barbórka. Kiedy jeszcze panie mogą obchodzić swoje święto?

  • 18 kwietnia,
  • 9 lipca,
  • 20 września,
  • 19 listopada.

Jaka jest osoba o imieniu Barbara?

Barbara to bardzo rodzinna kobieta, emanuje z niej spokój. Jest pewną siebie altruistką. Zazwyczaj łagodna, ale potrafi zawalczyć o swoje marzenia i przekonania. Ma swoje zdanie i raczej nie sugeruje się tym, co mówią inni. Nie jest również podatna na wpływy innych. Jest raczej skrytą w sobie kobietą i lubi być sama, ale nie oznacza, że jest samotna. Wokół Barbary pojawia się wiele osób, bo jest bardzo uczuciowa, empatyczna, potrafi kochać i szanować. Jak ktoś ją skrzywdzi, to może i z czasem wybaczy, ale z pewnością nie zapomni.

Czy Barbara i Basia to jest to samo imię? Poznaj znaczenie

Basia to zdrobnienie od imienia Barbara. Imię żeńskie pochodzenia greckiego rozpowszechnione za sprawą łaciny. W tym języku oznacza barbarzynkę i jest odpowiednikiem greckiego przymiotnika barbaros – barbarzyńca. Tym mianem określany był wówczas każdy cudzoziemiec.

Popularne Barbary wśród polskich gwiazd

Barbara to dosyć popularne imię. W 2017 roku nadano je 1694 dziewczynkom. Rok później liczba ta spadła do 857. W pierwszej połowie 2019 roku imię Barbara zostało nadane 755 razy. Obecnie Barbara zajmuje 47. miejsce w grupie imion żeńskich.

Czy wśród znanych osób występują jakieś Barbary? Oczywiście, że tak. Znajdziesz je w naszej galerii:

Utalentowane, lubiane i podziwiane. Takie są nasze polskie Barbary.

Barbara to popularne imię żeńskie, chociaż ich imieniny przy...

Promocje w Reserved

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Barbara to popularne imię żeńskie, chociaż ich imieniny przypadają tylko kilka razy w roku. Nosi je wiele sławnych Polek - Strona Kobiet