Barcelona - Juventus w wielkim finale, Real za burtą Ligi Mistrzów!

aip
Real Madryt nie obroni wywalczonego przed rokiem trofeum Ligi Mistrzów. W wielkim finale nie dojdzie też do Gran Derbi, bo z Barceloną w Berlinie zmierzy się Juventus Turyn. Awans mistrzom Włoch dał remis 1:1 w rewanżowym półfinale w Madrycie.

Rewanż na Santiago Bernabeu zapowiadał się ciekawiej niż połfinałowy hit Barcelona - Bayern. Po zwycięstwie Juventusu 2:1 nad Realem przed tygodniem, w drugim starciu obu drużyn wszystko było możliwe. Real - dla którego awans do finału, gdzie czekała już Barcelona, był ostatnią szansą na uratowanie sezonu - jak wściekły byk rzucił się na mistrzów Włoch. Ataki na bramkę Juventusu trwały od pierwszej minuty, kiedy szansę miał Gareth Bale, a później słynnego Gianluigiego Buffona próbowali pokonać m.in. Karim Benzema, Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego i ponownie Bale. Do tego wszystkie akcje przeprowadzali w szalonym tempie. Goście odgryzali się rzadko (m.in. w 14 min uderzał Arturo Vidal) i w końcu skapitulowali. W 22 min w polu karnym Giorgio Chiellini sfaulował Jamesa Rodrigueza, a jedenastkę pewnie wykonał Ronaldo.

Ten gol dawał ,,Królewskim" wymarzony awans, ale to nie był koniec emocji, choć jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Drugą połowę Juventus zaczął jednak odważniej i w 57 minucie Alvaro Morata doprowadził do wyrównania. Gol byłego piłkarza Realu pozbawiał drużynę ,,Królewskich" szans na obronę tytułu i dawał awans ,,Juve"! Real, choć miał dużo czasu na odwrócenie losów awansu, nie był w stanie nic zrobić. W grze gospodarzy brakowało błysku, a Włosi skutecznie wybijali ich z rytmu, zasługując na grę w finale.

Rewanż w 1/2 finału LM: REAL MADRYT - JUVENTUS-TURYN 1:1 (1:0) 1:0 - Ronaldo (23, karny), 1:1 - Morata (57). Pierwszy mecz: 2:1 dla Juventusu. Awans: Juventus. Real: Casillas - Marcelo, Varane, Ramos, Carvajal - Isco, Kroos, Rodriguez - Ronaldo, Benzema (67, Hernandez), Bale. Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Pogba (89, Pereyra), Vidal, Pirlo (79, Barzagli), Marchisio - Tevez, Morata (84, Llorente).