MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie więcej czasu na rejestrację samochodu używanego? To pomysł z tarczy antykryzysowej

asz
Na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z kraju UE mamy 30 dni. Jest pomysł, by wydłużyć ten okres.
Na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z kraju UE mamy 30 dni. Jest pomysł, by wydłużyć ten okres. Przemyslaw Swiderski
30 dni – tyle jest czasu na dopełnienie obowiązku rejestracji używanego samochodu sprowadzanego do Polski z innych krajów Unii Europejskiej. W związku z epidemią koronawirusa padł pomysł, by wydłużyć ten czas. O ile? Konkretny zapis trafił do projektu ustawy wchodzącej w skład tarczy antykryzysowej.

Pół roku na rejestrację samochodu używanego z UE

Wydłużenie z 30 do 180 dni na obowiązkowe zarejestrowanie używanych samochodów sprowadzanych z krajów Unii Europejskiej do Polski to jeden z zapisów, który znalazł się w projektach ustaw tzw. tarczy antykryzysowej.

Problem długich kolejek osób chcących zarejestrować pojazd dał się we znaki w całej Polsce, na co zwrócili uwagę starostowie oraz wojewodowie. Tłok w urzędach z kolei zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem zarówno przez petentów, jak i pracowników urzędów. Z tego też powodu zdecydowano się wprowadzić do projektu ustawy zapis o wydłużeniu czasu na rejestrację pojazdów sprowadzanych z zagranicy. Takie rozwiązanie miałoby rozładować kolejki w starostwach.

Dla rozwiązania tego problemu proponuje się wydłużenie do 180 dni terminów na zarejestrowanie pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonym z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej albo zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdy – czytamy.

Od 1 stycznia kary za niezarejestrowanie samochodu w terminie

Jeśli nowy przepis wejdzie w życie, będzie to miało spore znaczenie. Od 1 stycznia 2020 r. weszło bowiem w życie prawo, które wprowadziło kary finansowe za niedotrzymanie terminu 30 dni na zarejestrowanie pojazdu używanego sprowadzonego z innego kraju UE bądź na zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Będzie więcej czasu na rejestrację samochodu używanego? To pomysł z tarczy antykryzysowej - Gazeta Wrocławska