MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bez domu, bez nadziei, ze wsparciem. Ważny społeczny projekt w regionie

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Starosta białogardzki Paweł Wiśniewski (w środku), wicestarosta Dominik Kołodziejski (z lewej) oraz ksiądz Łukasz Bikun (z prawej) przedstawili główne założenia programu.
Starosta białogardzki Paweł Wiśniewski (w środku), wicestarosta Dominik Kołodziejski (z lewej) oraz ksiądz Łukasz Bikun (z prawej) przedstawili główne założenia programu. Radosław Brzostek
"Zawsze możesz NA MNIE liczyć" to program pomocowy, który wspiera osoby bezdomne z powiatów białogardzkiego, sławieńskiego, szczecineckiego i wałeckiego, a który właśnie zaczął działać.

Jeśli widzieliście, znacie bezdomnych z waszej okolicy, dajcie im znać, że zaczął działać program pomocowy, dzięki któremu osoby dotknięte problemem bezdomności mogą zjeść, schronić się, ale także porozmawiać z ekspertem o przeróżnych, ważnych dla nich sprawach. W środę starosta białogardzki Paweł Wiśniewski, wicestarosta Dominik Kołodziejski oraz ksiądz Łukasz Bikun przedstawili główne założenia programu, realizowanego przez starostwo, Caritas diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej oraz Urząd Marszałkowski.

- To projekt społeczny dla osób wykluczonych, przewidujący 70 godzin spotkań z psychologami, prawnikami, także medykami. W bardzo luźnej, przyjacielskiej atmosferze będzie można porozmawiać o bardzo poważnych sprawach - mówił starosta Wiśniewski.

- Zastanawialiśmy się co zrobić, by jakoś to życie bezdomnym poprawić. Jeśli nic nie zrobimy, na pewno tego życia im nie poprawimy. Padł więc pomysł na opracowanie takiego właśnie programu pomocowego - opowiadał ksiądz Łukasz Bikun, dyrektor koszalińskiego Caritasu.

W ramach tego programu organizowane są spotkania z osobami bezdomnymi. Podczas nich bezdomni otrzymują posiłek, suchy prowiant, mogą też wspólnie porozmawiać z doradcą socjalnym i ze specjalistą zaproszonym na spotkanie. To będzie psycholog, prawnik, pielęgniarka, doradca zawodowy. Planowane jest przeprowadzenie w każdym powiecie 35 spotkań, trwających około 2 godziny każde. Zajęcia są prowadzone raz w tygodniu.

- Cały projekt obejmuje na dziś 47 osób, około 15 z powiatu białogardzkiego. Większość z nich to kobiety. To forma uzupełnienia działalności ośrodków pomocy społecznej w regionie - słyszymy jeszcze.

W Białogardzie spotkania organizowane są we wtorki w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 49. W Szczecinku w w środy w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Punkcie Pomocy Bezdomnym i Potrzebującym przy ul. Wodociągowej 6a, a w Sławnie w poniedziałki w świetlicy Miejskiej Biblioteki Publicznej „Przystanek Kultura” przy ul. Kossaka 29.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera