Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bez karty rowerowej ani rusz. Policja pomoże w przygotowaniach

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Zdobywanie uprawnień na jazdę rowerem powinno odbywać się w danej w szkole podstawowej (dla uczniów, którzy ukończyli 10 lat) oraz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego lub specjalistycznym ośrodku szkolenia kierowców (dla osób, które nie są uczniami szkoły podstawowej)
Zdobywanie uprawnień na jazdę rowerem powinno odbywać się w danej w szkole podstawowej (dla uczniów, którzy ukończyli 10 lat) oraz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego lub specjalistycznym ośrodku szkolenia kierowców (dla osób, które nie są uczniami szkoły podstawowej) Radek Koleśnik
Policjanci z koszalińskiej drogówki pomogą w przygotowaniu do egzaminu na kartę rowerową. W myśl przepisów jazda bez takich uprawnień może skończyć się mandatem.

Jak przypomina nadkom. Monika Kosiec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, jazda rowerem bez karty rowerowej grozi upomnieniem, naganą albo mandatem w wysokości nawet do 1500 złotych.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie prowadzą kampanię informacyjną pod hasłem „Bezpiecznie na rowerze - z kartą bezpieczniej”. Jej głównym celem jest poinformowanie uczniów o obowiązku posiadania karty rowerowej i zachęcenie do jej uzyskania - informuje rzeczniczka. - W praktyce konsekwencje za jazdę rowerem bez karty rowerowej mogą ponieść tylko nastolatki między 17. a 18. rokiem życia - dodaje.

Zdobywanie uprawnień na jazdę rowerem powinno odbywać się w danej w szkole podstawowej (dla uczniów, którzy ukończyli 10 lat) oraz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego lub specjalistycznym ośrodku szkolenia kierowców (dla osób, które nie są uczniami szkoły podstawowej).

- Policjanci z koszalińskiej drogówki na prośbę dyrekcji szkół podstawowych mogą pomóc w przygotowaniu uczniów do egzaminów, jako wstęp do teoretycznego przygotowania do egzaminu - podkreśla nadkom. Monika Kosiec. Nauczyciele i dyrektorzy szkół z policjantami mogą się kontaktować mailowo: [email protected]; [email protected] oraz telefonicznie: tel. 47 78 413 40.

A co z hulajnogami i innymi pojazdami elektrycznymi? Tę kwestię regulują przepisy, które weszły w życie w maju 2021 roku. - Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany - czytamy w ustawie.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera