MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpiecznie na rowerze. Akcja koszalińskich policjantów [ZDJĘCIA]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Policjanci prowadzą kampanię informacyjną pod hasłem „Bezpiecznie na rowerze”.
Policjanci prowadzą kampanię informacyjną pod hasłem „Bezpiecznie na rowerze”. KMP Koszalin
Jazda rowerem bez karty rowerowej grozi upomnieniem, naganą albo mandatem nawet do 1500 złotych. Jak zdobyć kartę? Funkcjonariusze koszalińskiej drogówki pomagają uczniom zdobyć pierwsze uprawnienia do kierowania.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie prowadzą kampanię informacyjną pod hasłem „Bezpiecznie na rowerze”. Jej głównym celem jest informowanie uczniów o obowiązku posiadania karty rowerowej i zachęcenie do jej uzyskania.

Kodeks wykroczeń przewiduje surowe kary za łamanie przepisów na drogach. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi grzywna do 1500 złotych. Dotyczy to również pojazdów innych niż mechaniczne, czyli na przykład rowerów. W praktyce konsekwencje za jazdę rowerem bez karty rowerowej mogą ponieść tylko nastolatki między 17 a 18 rokiem życia.

Policjanci z koszalińskiej drogówki na prośbę dyrekcji szkół podstawowych pomagają w przygotowaniu uczniów do egzaminów. Prowadzą wykłady i odpowiadają na wszystkie pytania. Jest to wstęp do teoretycznego przygotowania do egzaminu.

Wydział Ruchu Drogowego w ramach inicjatywy współpracuje z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. W miasteczku ruchu drogowego można zdobyć umiejętności praktyczne, a później je zweryfikować. Karta rowerowa uprawnia do poruszania się rowerem dzieci i młodzież od 10 do 18 roku życia.

Warto wiedzieć

Karta rowerowa to dokument potwierdzający uprawnienia do jazdy rowerem dla dzieci i młodzieży od 10 do 18 roku życia. Warunkiem jej uzyskania jest opanowanie zasad ruchu drogowego, umiejętności i techniki jazdy rowerem oraz zdanie z wynikiem pozytywnym egzaminu, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Osoba ubiegająca się o uprawnienia musi też być świadoma tego, jakie zagrożenia płyną z poruszania się rowerem po ulicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera