Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białogard może stracić rangę ważnego węzła kolejowego

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
To tylko propozycja, by przenieść pociągi na inną trasę, ale samo-rządowcy z regionu nie chcą czekać, a działać nim będzie za późno
To tylko propozycja, by przenieść pociągi na inną trasę, ale samo-rządowcy z regionu nie chcą czekać, a działać nim będzie za późno Radek Koleśnik
Poseł, samorządowcy i mieszkańcy walczą o region białogardzko-świdwiński.

Wracamy do sprawy planów przeniesienia, przynajmniej części, połączeń kolejowych z linii Koszalin - Białogard - Świdwin na linię Koszalin - Kołobrzeg - Trzebiatów.

Na stronie internetowej walczymyopociag.pl każdy może już dziś poprzeć petycję do premiera rządu RP przeciwko wprowadzeniu tych planowanych zmian. Petycję przygotował przewodniczący Rady Miasta w Białogardzie Tomasz Strząbała.

Sprawą zainteresował się również poseł Stefan Romecki z Kukiz15, który w czwartek z sejmowej mównicy odczytał swoje oświadczenie. Przypomniał o wykluczaniu komunikacyjnym całego regionu, traktowaniu Białogardu i Świdwina jak Polski „B”. - A teraz te plany to kolejny cios w nasz region - stwierdził poseł.

Według naszych rozmówców jeśli ten plan zostanie wprowadzony w życie, Białogard i Świdwin zostaną zupełnie wykluczone komunikacyjnie. Już straciły bezpośredni dostęp do trasy S6, a teraz jeszcze utracą większość bezpośrednich połączeń kolejowych z Trójmiastem i Szczecinem. Dlatego wkrótce ma też nastąpić spotkanie władz Białogardu i Świdwina w tej sprawie. Wiadomo, że burmistrz Białogardu Emilia Bury popiera petycję, podpisać chce ją także większość miejskich radnych.

Petycja „przeciwko zmianie trasy pociągu relacji Szczecin - Gdańsk!” jest już gotowa. Wystarczy wejść na stronę: www.walczymyopociag.pl i się podpisać:

„Szanowny Panie Premierze! Popieram petycję przeciwko zmianie trasy pociągów pospiesznych na linii Szczecin - Gdańsk. Zwracamy się o nielikwidowanie jakichkolwiek połączeń z naszych miast oraz zachowanie siatki połączeń kolejowych co najmniej w takim stanie, w jakim jest obecnie. Nie zgadzamy się na marginalizację naszych miast i powiatów!”.

Zobacz także: Szpital w Białogardzie znowu należy do powiatu

POLECAMY TAKŻE

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo