Białogardzki Bieg Szlakiem Gryfa. Już rozpoczęły się zapisy

Jakub Roszkowski
Na 3 października zaplanowany został start Białogardzkiego Biegu Szlakiem Gryfa oraz  Białogardzki Bieg Szlakiem Gryfa KIDS.
Na 3 października zaplanowany został start Białogardzkiego Biegu Szlakiem Gryfa oraz Białogardzki Bieg Szlakiem Gryfa KIDS. Jacek Wójcik

To będzie już druga edycja tego biegu, tym razem z uzupełnieniem „edycja Komandos”. Oba biegi, bo odbędzie się także wspomniana runda dla dzieci, będą rozgrywane na terenie Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białogardzie.

- Z uwagi na wojskowy charakter tej edycji, wydarzenie będzie wyjątkowe. Naszym gościem specjalnym będzie Ireneusz Matysek, osoba znana i lubiana w świecie biegów OCR. Niesamowicie mocny zawodnik, który na trasie zawsze poda pomocną dłoń - słyszymy od organizatorów. W tej edycji uczestnikami biegów dla dzieci mogą być już 5-latki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wydłużona też została trasa dla dzieci starszych do 1500 metrów.

Organizatorem wydarzenia jest Białogardzkie Stowarzyszenie Aktywności Sportowej, a partnerami Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz miasto Białogard.

Ważne, już rozpoczęły się zapisy na stronie internetowej biegszlakiemgryfa.pl. Szczegóły można też poznać na Facebooku.

Ponad 160 osób wzięło udział w pierwszym Białogardzkim Biegu Szlakiem Gryfa. Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem - 5 i 10 km - ale także z rozsianymi na trasie przeszkodami. Zobacz także: Koszalin: 5. PKO Bieg Charytatywny na stadionie Bałtyku