OPRAC.:
Mateusz Pietras
Kapitalny występ młodego Polaka
Kapitalny występ młodego Polaka FACEBOOK/POLSKI ZWIAZEK BIATHLONU
Norweski biathlonista Endre Stroemsheim zwyciężył bieg pościgowy wliczany do Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Jedyny w stawce Polak Konrad Badacz zajął najwyższą w karierze 35. pozycję w zawodach Pucharu Świata. Niespełna 21-letni Polak zdobył też pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. Popisał się również kapitalnym strzelanie. Pięć pierwszych lokat zajęli Norwegowie.

Najlepszy występ w karierze Konrada Badacza

Badacz był 47. w sprincie, co było jego "życiówką", a w sobotę w biegu na dochodzenie po trzech bezbłędnych strzelaniach awansował nawet na 31. pozycję. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy pomylił się raz i ostatecznie minął linię mety na 35. pozycji, trzy minuty i 48 sekund po triumfatorze. Dobry bieg i spokój na strzelnicy zaważył o tak okazałym występie 21-letniego Polaka.

Norweska dominacja

Pierwsze zwycięstwo w PŚ w karierze odniósł Endre Stroemsheim. Za nim uplasowali się Sturla Holm Laegreid (17,8 s straty), Johannes Dale-Skjevdal (36,4 s), Tarjei Boe (45,5 s) i jego młodszy brat, lider klasyfikacji generalnej oraz broniący Kryształowej Kuli Johannes Thingnes Boe (50,3 s).

26-letni Norweg spudłował dwa strzały. Oba miały miejsce przy czwartej wizycie na strzelnicy.

Wczorajszy triumfator Benedikt Doll zajął 12. miejsce myląc się pięciokrotnie.

Najlepszym spośród biathlonistów spoza Norwegii był Fabien Claude (53,2 s). Francuz startował z 28. pozycji i zanotował największy awans z całej stawki.

Na godzinę 14.40 planowana jest rywalizacja kobiet na dystansie 10 km, z trzema Polkami na liście startowej. W niedzielę odbędą się sztafety. Jako pierwsza wystartuje wczorajsza triumfatorka Francuzka Justine Braisaz-Bouchet.

Jutro odbędzie się rywalizacja ze stary wspólnego (tzw. bieg masowy).

Kolejna runda PŚ zaplanowana jest na 10-14 stycznia w niemieckim Ruhpolding.