Bieg Trzech Króli dla Igora Siódmiaka [ZDJĘCIA]

Igor Siódmiak ze Szczecinka był najszybszy w drugiej odsłonie Jamneńskiego Touru Biegowego w Koszalinie.

Na starcie stanęło 231 osób. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 kilometrów ze startem i metą przy Izbie Jamneńskiej.

Faworytami do wygranej byli Mariusz Borychowski (Tupot Ustka), Norbert Jefimczyk (Fenix Słupsk) i Igor Siódmiak (MKP Szczecinek/Triathlon). Zgodnie z przewidywaniami wymieniona trójka nadawała ton rywalizacji.

Finiszowe metry zdecydowanie należały do biegacza ze Szczecinka, który mocnym finiszem nie dał szansy rywalom. Zwyciężył w czasie 16 minut i 50 sekund, wyprzedzając o 4 s Jefimczyka i o 10 s Borychowskiego. Pierwszą z kobiet na mecie (wystartowało 76) była Marlena Borychowska (Tupot Ustka). Z czasem 20.23 min uplasowała się open na 19. miejscu.

Ostatnią odsłoną Jamneńskiego Touru Biegowego będzie Bieg Walentynkowy, zaplanowany na 11 lutego. Do pokonania będzie również dystans 5 km.