Biegowe powitanie zimy w Jarosławcu [ZDJĘCIA]

Po raz osiemnasty nadmorski Jarosławiec (gmina Postomino) gościł tłumy biegaczy, uczestników Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego - Powitanie Zimy.

W tym roku rywalizację ukończyło 228 osób. Zimno dało się w tym roku mocno we znaki uczestnikom Biegu Mikołajkowego. Dodatkowo musieli uważać na lód, który pokrył trasę. Organizatorzy zadbali o jej przygotowanie, ale w niektórych miejscach pojawiały się pułapki na nieostrożnych.

Na 10-kilometrowej trasie ton rywalizacji nadawała trójka biegaczy z woj. pomorskiego: Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka), Adam Głogowski (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) oraz Tadeusz Zblewski (LKB Braci Petk Lębork). Na finiszowych metrach o wygraną walczyli dwaj ostatni. Więcej sił na sprinterski finisz zachował Głogowski, zwyciężając w czasie 32 minuty i 34 sekundy. Drugi Zblewski stracił do niego 3 sekundy.

Błaszczyk, który nieco wcześniej odpadł od prowadzącej dwójki, uzupełnił skład podium ze stratą 1.09 min. Najlepszym biegaczem z regionu koszalińskiego był siódmy na mecie Sylwester Szymański (ULKS Barwice/MKL Szczecinek). Czołową dziesiątkę zamknął najlepszy zawodnik z powiatu sławieńskiego, którym był Tomasz Szopiński (KB Bryza Postomino).

Najszybsza z pań, Ewelina Paprocka (Obliwice), zameldowała się na 12. miejscu open z wynikiem 38.07. Dwie kolejne finiszowały w trzeciej dziesiątce, a były nimi Katarzyna Pobłocka (Ekonomik Maratończyk, 40.12) oraz Magdalena Witkiewicz (KB Dziesiątka Białogard, 40.46). Czwartą z kobiet na mecie była, Kamila Łagutko (Żyj z Energią Darłowo, 43.25), a piątkę uzupełniła Karolina Chorąży (Leo-Team, 44.31).

Obok bieg głównego już po raz dziesiąty rywalizowali uczestnicy marszobiegu nordic walking. Na dystansie 2 mil morskich (3704 m) wystartowało 49 osób. Zwyciężył Piotr Brzozowski (Aktywni Postomino) w czasie 20.34 min przed Robertem Jaworskim (Bryza, 20.57) i Leonardem Naczkiem (LKB Braci Petk, 21.00). Najlepsze z pań, zajęły open miejsca 4. i 5. Były nimi Wiktoria Naczk (LKB Braci Petk, 23.34) i Janina Rudnik (Krępa Słupska, 24.21). Na podium stanęła także ósma open Irena Tur (KB Goch Bytów, 25.07).