Blisko 100 osób wystartowało w Koszalińskim Biegu Górskim [ZDJĘCIA]

Po raz czternasty Koszalińskie TKKF zorganizował Koszaliński Bieg Górski. Jak co roku uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse. Jacek Wójcik

Biegacze mogli wybierać pomiędzy dystansami 5 i 15 kilometrów. Na krótszym dystansie rywalizowali także miłośnicy nordic walking. W tym roku nieco więcej osób wybrało dłuższy dystans. Na 15 km zgłoszonych zostało 49 osób, z czego wystartowało 46.

Rywalizacja na leśnych ścieżkach Góry Chełmskiej zakończyła się wygraną Arkadiusza Kozaka. Prezes KTTKF objął prowadzenie na drugiej z trzech pętli i finiszował w bardzo dobrym czasie 1 godz. i 30 sekund. Z blisko minutową stratą finiszował Sebastian Kozieł z KB Dziesiątka Białogard, który nadawał ton rywalizacji na początku biegu. Jego czas to 1:01.25 godz. Trzeci na mecie zameldował się Paweł Walczak z Koszalina (1:02.35).

Klasyfikację kobiet wygrała Weronika Spolska (Pasja Team Słupsk). Czas 1:12.26 godz. dał jej osiemnaste miejsce open. Druga spośród dziewięciu startujących pań była Katarzyna Krupiak (Rowery Małgośka Kołobrzeg, 1:17.08), a trzecia Agnieszka Drabkowska (Królowa Własnej Bajki Białogard, 1:20.36).

Na dystansie 5 km pobiegły 43 z 49 zgłoszonych osób. Najszybszy był Mariusz Borychowski z Kobylnicy, któremu zmierzono czas 18.32 min. W najlepszej trójce znaleźli się także Mateusz Wojtkiewicz (KB Dziesiątka Białogard, 18.55) i Łukasz Fedorczak (Biegolas Koszalin/Konikowo, 19.29). Klasyfikację kobiet (wystartowało 14) wygrała koszalinianka Agnieszka Konkel. Jej czas - 22.18 min - był dziewiątym open. W najlepszej trójce pań uplasowały się także Małgorzata Krzewińska (TKKF Koszalin, 25.41) oraz Katarzyna Kubiak (Gniezno, 26.11).

W rywalizacji nordic walking udział wzięło siedem osób. Najlepiej z trudami górskiej trasy poradzili sobie Roman Frąckowiak i Izabela Okrzesik-Frąckowiak z Wielenia.