Błonie Barwice - Spójnia Świdwin (2:1) 3:1

Mateusz Kamiński
W pochmurne niedzielne popołudnie odbyło się spotkanie dziewiątej kolejki spotkań ligi okręgowej gr. Koszalin-południe. W Barwicach spotkały się drużyny Spójni Świdwin i Błoni Barwice.

Gospodarze przystąpili do tego meczu w dobrych nastrojach, po zwycięstwie w ubiegły weekend z Błękitni Gonne Małe 0-1. Spójnia natomiast wygrała tydzień temu na własnym stadionie z zespołem Hubertus Biały Bór 2-0.

Do składu Błoni powrócił po dwutygodniowej absencji (spowodowanej czerwoną kartką) najskuteczniejszy piłkarz Błoni Bartłomiej Gehrke. Trener Spójni Jan Haptar wystawił optymalnie najsilniejszą jedenastkę.
Pierwsze pól godziny gry należało do gospodarzy.

Efektem tego była bramka strzelona w 27 minucie z rzutu wolnego przez Bartłomieja Gehrke. Do wyrównania doprowadził, w 31 minucie mierzonym strzałem w okienko bramki, Zbigniew Sekura. Od tego momentu mecz rozpoczął się od początku.

Gdy wydawało się, że do końca pierwszej połowy utrzyma się wynik remisowy, składną akcję przeprowadzili piłkarze Błoni, w wyniku której w 43 minucie gry, bramkę strzelił Łukasz Rakowski. Do przerwy wynik 2-1 dla gospodarzy.

Druga połowa przebiegała pod dyktando zespołu z Barwic. W 57 minucie groźnie uderzał zza pola karnego Rakowski, uderzenie obronił Stachurski, ale przy dobitce Marcina Pieczary był bez szans, dzięki czemu Błonie prowadziły już 3-1. Jeszcze w końcówce spotkania swoją szanse miał jeden z bardziej aktywnych piłkarzy Błoni Andrzej Mórawski, ale jego strzał uderzył "tylko" w poprzeczkę bramki Spójni. Po tym meczu Błonie pozostają na pozycji lidera, natomiast Spójnia nadal nie może przerwać złej passy porażek na wyjeździe.

Spójnia z 10 punktami na koncie, po dziewięciu kolejkach zajmuje 10 miejsce, natomiast Błonie pozycję 1 z dorobkiem 24 "oczek". Za tydzień Spójnia Świdwin na wyjeździe zmierzy się z Błękitnymi Gonne Małe, natomiast Błonie Barwice podejmą zespół Zawisza Grzmiąca.