Bój o letni koncert

  Bój o letni koncert w Koszalinie

  Marzena Sutryk

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Bój o letni koncert w Koszalinie

  ©Marzena Sutryk/MODO

  Koszalińscy radni miejscy opozycji chcieli dzisiaj, by miasto zamiast wydawać 300 tys. zł na wielką letnią imprezę, przeznaczyło te pieniądze na remont przychodni rehabiltacji przy al. Monte Cassino.
  Bój o letni koncert w Koszalinie

  ©Marzena Sutryk/MODO

  Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Margaret, Cleo&Donatan, Mesajah, Lombard, Bracia, LemON, ale też możliwe, że Bajm, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Enej - wystąpią 3 sierpnia w koszalińskim amfiteatrze. Impreza ma być organizowana razem z Radiem Zet i TVP2. Koszt całości to 600 tys. zł, miasto ma z tego sfinansować połowę. I ta sprawa stała się dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w Koszalinie punktem zapalnym.
  Radni Lepszego Koszalina, przy aprobacie radnych SLD, złożyli wniosek, by te 300 tys. przeznaczyć nie na imprezę, a na remont przychodni rehabilitacyjnej przy al. Monte Cassino. Ta bowiem jest od 1 lipca przenoszona do szpitala.

  - Organizowanie imprezy promocyjnej na tak dużą skalę, za tak dużą kwotę, gdy jest taka bieda w mieście, to nierozsądne - mówił radny UP Grzegorz Niski. Wspierał go radny SLD Mieczysław Załuski: - Zróbmy to na warunkach komercyjnych, jak się dzieje z Kabaretonem, a więc użyczmy za darmo amfiteatr, a te pieniądze przeznaczmy na remonty mieszkań.

  Z drugiej strony radni PO bronili pomysłu i podkreślali, że wielokrotnie na sali padały głosy, że miasto za słabo dotąd się promowało, a teraz jest okazja, by to zmienić: - To będzie świetna promocja Koszalina. 11 gwiazd wystąpi na scenie w jednym dniu. Mieszkańcy na to czekają - mówiła Agata Sapieha.

  - Te 300 tys. to naprawdę promocyjna cena - mówił z kolei prezydent Piotr Jedliński. - Koncert będzie 3-etapowy, 90 minut transmisji w TVP2, 90 wejść na antenie Radia Zet, program na żywo w Radiu Zet, zapowiedzi i łączenia na żywo z TVP2 w dniu koncertu. Jeżeli to się uda, to Koszalin stanie się miastem ludzi młodych. I zostawmy tu kampanię wyborczą, to nie ma z tym nic wspólnego. A co do pieniędzy na przychodnię - dziś nie znamy wysokości kosztów, ale jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Na przychodnię też się znajdą pieniądze.

  Dodajmy, że koncert będzie biletowany. Ceny nie są jednak jeszcze znane. Ostatecznie zmiany w budżecie poparło 15 radnych, a 10 było przeciwko.

  ***
  Z trybuny obywatelskiej
  W części, w której mogą zabrać głos mieszkańcy, wystąpiło kilka osób, które ponownie interweniowało w sprawie przychodni rehabilitacyjnej przy al. Monte Cassino. - W szpitalu koszalińskim nie przyjmują już do grudnia. Znaleźliśmy dla żony miejsce w Mielnie, na październik, choć rehabilitacja jest potrzebna natychmiast - mówił jeden z mieszkańców. Padły też pytania, czy jest plan, by przychodnia po remoncie trafiła w prywatne ręce.

  Co mówił na to prezydent miasta? - Szpital podpisał kontrakt na rehabilitację, ale w pomieszczeniach szpitalnych - mówił Piotr Jedliński. - Z naszej strony deklarujemy sfinansowanie remontu, ale musimy wiedzieć, w jakim zakresie trzeba przygotować gabinety. Nie będziemy tego finansować bez gwarancji, że szpital ponownie tam nie uruchomi przychodni rehabilitacyjnej. W lipcu będziemy dopinać dokumentację. Poznamy też koszt remontu. Nie ma takiej możliwości, by wyremontowane pomieszczenia oddać w prywatne ręce. Jest wola dyrektora szpitala, że gdy uda się to miejsce przygotować, to przychodnia tam wróci. Nam też na tym zależy.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (21) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

   Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!