Boks: Złoto dla Pauli Jakubczyk z Karlina, srebro dla Hanny Soleckiej z Koszalina

Adam Wójcik
Adam Wójcik
W dniach 3-9 listopada odbywają się . Mistrzostwa Europy Kadetek i Juniorek w Boksie we Władysławowie. Do finałów dotarły dwie karlinianki: Paulina Jakubczyk i Elżbieta Wójcik. Pierwsza z nich sięgnęła po złoto. Druga będzie walczyć w piątek. Srebro zdobyła Hanna Solecka z Koszalina.

Mistrzostwa odbywają w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" we Władysławowie. Powierzyła je Polsce Europejska Konfederacja Boksu Amatorskiego (EUBC).

Do udziału w Mistrzostwach federacje zagraniczne zgłosiły w dwóch kategoriach wiekowych 174 zawodniczki, co łącznie z reprezentacją Polski stanowi 194 pięściarki z 21 krajów m.in.: Francji, Niemiec, Rosji, Włoch, Turcji, Anglii, Mołdawii, Ukrainy.

Paula Jakubczyk zdobyła złoty medal. Dzisiaj powalczy jej koleżanka z klubu Róża Karlino, Elżbieta Wójcik. Srebro przypadło Hannie Soleckiej z Koszalina, która w finałowej walce wygrywała dwie pierwsze rundy, jednak w trzeciej i czwartej musiała uznać wyższość rywalki z Niemiec i ostatecznie przegrała 13:16 po bardzo zaciętej walce.