MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bon turystyczny 500 zł na wakacje. Wiemy, kiedy będą wypłacać pieniądze. Kto dostanie pieniądze na urlop? [16.10.2020]

Michał Borkowski
Michał Borkowski
500 plus na wakacje. Kto dostanie bon 500 plus na wakacje i na co będzie można wydać pieniądze?
500 plus na wakacje. Kto dostanie bon 500 plus na wakacje i na co będzie można wydać pieniądze? archiwum
Rządzący zapowiadają bon 500 plus na wakacje. Na czym ma polegać to świadczenie 500 plus na wakacje i kto dostanie pieniądze. Sprawdzamy szczegóły tego kiedy mają być wypłacane pieniądze. Zasady przyznawania programu 500 plus na wakacje oraz tego czy program będzie jednorazowy. Kto tak naprawdę może dostać wsparcie na wakacyjne wyjazdy i wakacje. Wszystko na temat planowanego bonu turystycznego 500 plus.

Bon 500 złotych na wakacje. Kto dostanie pieniądze z programu 500 plus

Zgodnie z zapowiedzią Jadwigi Emilewicz bon 500 złotych ma zostać wypłacony dla rodzin do końca lipca. Jak czytamy na stronach rządowych bon 500 złotych na wakacje ma być przyznawany dla na każde dziecko, niezależnie od dochodu gospodarstwa domowego. Bon 500 plus będzie przyznawany w formie elektronicznej. Świadczenie wakacyjne pojawi się w formie elektronicznej i będzie można je wykorzystać do końca 2021 r.

Prezydent Andrzej Duda wyjaśnił, że bon będzie można dostać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jak skorzystać z bonu turystycznego na wakacje 2020?

Żeby otrzymać bon turystyczny 500 plus należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon będzie do okazania podczas rezerwacji, pobytu lub podczas zakwaterowania. Będzie dostępna infolinia, w której będzie można uzyskać wszystkie informacje na temat 500 plus.

Co na temat bonu 500 plus mówi prezydent. Jak możemy przeczytać na stronie Internetowej:

  • Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w -stworzonym na potrzeby programu - Katalogu Bazy Turystycznej.
  • Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.
  • Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19.

- Bon turystyczny będzie emitowany tak jak 500 plus. To będzie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego - wyjazdów, kolonii, wczasów. Skorzystają na tym polscy przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne - wyjaśniał prezydent.

Na co będzie można wydać wakacyjne 500 plus?

500 złotych będzie można wydać tylko na usługi i towary związane z turystyką (np. noclegi, podróże, rejsy statkiem, spływy kajakowe itp). Dokładny katalog towarów i usług nie jest jeszcze znany. Bon wakacyjny będzie działał tylko w Polsce.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński