MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bony 1000 zł, dla kogo? Szczegóły nowego programu 1000+ 1000 plus. Dla kogo będzie nowy program? [12.10.2020]

OPRAC.:
Michał Borkowski
Michał Borkowski
Nowy program 1000 plus. Dla kogo będzie nowy program tysiąc plus/ Zobacz szczegóły programu, który zapowiada strona rządowa. Kto skorzysta na bonach 1000 złotych, oraz jak je zdobyć. Sprawdź wszystko na temat programu 100 plus w tym materiale.

Będzie nowy program 1000 plus – sprawdź, dla kogo tym razem.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała bony o wartości 1000 zł. Dla kogo będą przeznaczone, kiedy wejdą w życie i na jakiej zasadzie będzie można je wykorzystać?

– Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus w postaci bonów o wartości 1000 złotych, które klienci firm turystycznych będą mogli wydać na wycieczkę czy inne wydarzenie związane z turystyką – powiedziała w Radiu Maryja minister Jadwiga Emilewicz. Ma to ratować branżę.

Turystyczne 1000 plus: konkrety

Branża turystyczna najszybciej zaczęła odczuwać kryzys wywołany przez koronawirus i odczuwa go najgłębiej.

Zgodnie z tarczą antykryzysową klient może żądać zwrotu pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Otóż zamiast pieniędzy będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę. Przepisy bowiem umożliwiają korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi turystyczne. Konkretnie chodzi o to, że gdy klienci będą korzystać z voucherów zamiast żądać zwrotu pieniędzy za niezrealizowane usługi, przyczynią się do podratowania firm branży turystycznej.

Minister zaznaczyła, że pewne przywileje dla tych branż zostały już zapisane w uchwalonych przepisach, które umożliwiają korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi związane z aktywnościami turystycznymi.

Minister rozwoju apeluje do korzystania z voucherów zamiast zwrotów w gotówce za turystyczne usługi niezrealizowane w czasie pandemii. Bony na to wyłoży państwo.

Ustawa przewiduje, że klient będzie mógł skorzystać z vouchera na realizację imprezy turystycznej w przyszłości, czyli w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć odwołana impreza.

Jakie sfery obejmie 1000 plus?

  • Organizację wystaw i kongresów.
  • Działalność kulturalną, rozrywkową.
  • Rekreację, imprezy sportowe i plenerowe.

Kiedy wejdzie 1000 plus

Założenia rozwiązań w sprawie bonów turystycznych będą gotowe za kilka tygodni, przygotuje je i przedstawi Ministerstwo Rozwoju. Chodzi o wsparcie Polaków, by korzystali z polskiej turystyki, zapewnia min. Jadwiga Emilewicz. Według niej pomysł dotyczący bonów powstał jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, w ramach opracowywania polityki rozwijania turystyki krajowej.

Dotychczasowe programy „plus”

  • Rodzina 500+, tj. 500 zł miesięcznie na każde dziecko.
  • 500 plus dla niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
  • 500 plus dla firm – mały ZUS dla przedsiębiorców osiągających niskie dochody, czyli średnio o 500 zł mniej opłat.
  • 300 plus dla ucznia co roku.
  • Emerytura plus – 13 minimalna emerytura co rok (od XI 2021 czternasta).
  • Mama 4 plus – minimalna emerytura dla kobiet, które nie wypracowały świadczenia, ale wychowały co najmniej czworo dzieci.
  • Podatek plus (PIT zero) – zwolnienie pracowników do 26 roku życia z podatku dochodowego, o ile nie przekroczą limitu zarobków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo