Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (wyniki niedzielnych i sobotnich meczów)

Jarosław Stencel
W trzecim niedzielnym meczu mistrzostw świata w piłce nożnej, Brazylia bez problemu pokonała w Johannesburgu Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:0).

Już w pierwszej minucie z dystansu strzelił Robinho. Tyleż mocno co niecelnie. Dużo lepiej było w 25 minucie. Kaka wymienił piłkę z Lusiem Fabiano, a ten piekielnie mocnym strzałem z kąta umieścił piłkę w okienku bramki Barrego. Chwilę potem okazję miał Bastos, ale jego strzał zatrzymał się na jednym z afrykańskich obrońców. W końcówce postraszyli gracze WKS, a konkretnie Eboue.

Po jego strzale piłka odbija się od Juana. Bardzo udany początek drugiej części spotkania dla podopiecznych Carlosa Dungi.

W polu karnym ograł obrońców Luis Fabiano i lewą nogą z 7 metrów trafił po rękach Barrego do siatki. Trzy minuty potem akcja Aruny Dindane, który dośrodkowuje na głowę Didiera Drogby, ale na szczęście dla "canarinhos" uderza minimalnie niecelnie. W 63 minucie było już 3:0.

Kaka podciągnął do linii końcowej, płasko dośrodkował, a Elano wyprzedził obrońcę i strzałem w przeciwległy róg nie dał szans na interwencję Barremu. W 72 minucie Julio Cesar odbija piłkę po strzale Romarica.

Siedem minut udana akcja graczy Wybrzeża Kości Słoniowej. Yaya Toure wrzuca piłkę w kierunku środka pola karnego, Drogba wbiegł, trącił lekko piłkę, a ta wpadła tuż przy słupku obok Julio Cesara, który odprowadził ją tylko wzrokiem. W końcówce na boisku zrobiło się nerwowo. Po rzekomym uderzeniu przez Kakę na boisko upadł Keita, a Brazylijczyk otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko.

Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Luis Fabiano (25), 2:0 Luis Fabiano (50), 3:0 Elano (62), 3:1 Didier Drogba (79 - głową)
czerwona kartka: Kaka (88)
Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Felipe Melo, Bastos, Elano (67 Alves), G.Silva, Luis Fabiano, Kaka, Robinho (90 Ramires).
WKS: Barry - Kolo Toure, Zokora, Kalou (68 Keita), Tiote, Tiene, Yaya Toure, Demel, Eboue (72 Romaric), Dindane (54 Gervinho), Drogba.
Mecze w poniedziałek: Portugalia - Korea Północna, Chile - Szwajcaria, Hiszpania - Honduras.

Pozostałe mecze niedzielne:

Grupa F
Słowacja - Paragwaj 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Enrique Vera (27), 0:2 Cristian Riveros (86)
Słowacja: Mucha - Pekarik, Skrtel, Strba, Weiss, Kozak, Sestak (70 Holosko), Vittek, Durica, Hamsik, Salata (83 Stoch).
Paragwaj: Villar - Morel, Bonet, Santa Cruz, Vera (88 Barreto), Da Silva, Caceres, Riveros, Valdez (68 Torresi), Barrios (82 Cardozo), Alcara.

Włochy - Nowa Zelandia 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Shane Smeltz (7), 1:1 Vicenzo Iaquinta (29 - karny)
Włochy: Marchetti - Criscito, Chiellini, Cannavaro, De Rossi, Pepe (46 Di Natale), Iaquinta, Gilardino (46 Camoranesi), Marchisio (61 Pazzini), Zambrotta, Montolivio.
Nowa Zelandia: Paston - Lochhead, Reid, Vicelich (81 Christie), Nelsen, Elliott, Smeltz, Killen (90 Barron), Bertos, Fallon (63 Wood), Smith.

Mecze sobotnie:
Grupa D:
Ghana - Australia 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Brett Holman (11), 1:1 Asamoah Gyan (25 - karny)
Ghana: Kingson - Sarpei, Gyan, Pantsil, Annan, Mensah, Tagoe (56 Owusu-Abeyie), Ayew, Addy, Asamoah (77 Muntari), Boateng (87 Amoah)
Australia: Schwarzer - Neill, Moore, Culinas, Emerton, Wilkshire (84 Rukavytsya), Kewell, Holman (68 Kennedy), Valeri, Carney, Bresciano (66 Chipperfield).

Grupa E:
Holandia - Japonia 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Wesley Sneijder (53)
Holandia: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst, Van Bommel, Kuyt, De Jong, Van Persie (88 Huntelaar), Sneijder (83 Afellay), Van der Vaart (72 Elia).
Japonia: Kawashima - Abe, Komano, Tanaka, Nagatomos, Endo, Matsui (64 Nakamura), Okubo (77 Tamada), Hasebe (77 Okazaki), Honda, Nakazawa.

Kamerun - Dania 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Samuel Etoo (10), 1:1 Nicklas Bendtner (33), 1:2 Dennis Rommedahl (61)
Kamerun: Souleymanou - Assou-Ekott, Nkolou, Bassong (72 Idrissou), Song, Geremi, Etoo, Emana, Webo (78 Aboubakar), Enoh (46 Makoun), Mbia.
Dania: Soerensen - C.Poulsen, Kjaer, Agger, Jacobsen, Gronkjaer (67 Kahlenberg), Tomasson (86 J.Poulsen), Jorgensen (46 Jensen), Bendtner, S.Poulsen, Rommedahl.