Broadway, Las Vegas, wreszcie Warszawa

  Broadway, Las Vegas, wreszcie Warszawa

  Joanna Krężelewska

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Broadway, Las Vegas, wreszcie Warszawa
  100 lat rewii: zacznie się w piórach, a skończy... w skórach!
  Broadway, Las Vegas, wreszcie Warszawa
  Chcesz pokolorować szary i smutny listopad? A może szukasz pomysłu, jak spędzić wieczór przed andrzejkami, które w tym roku wypadają w poniedziałek? A może po prostu masz ochotę na dawkę scenicznej energii, wspaniałej muzyki i chcesz poczuć wyjątkową atmosferę Teatru Sabat, który mieści się w sercu secesyjnej Warszawy przy ul. Foksal 16 i klimatem nawiązuje do przedwojennych teatrów kabaretowo-rewiowych? Odpowiedzią na każde z tych pytań jest „Rewia Forever”, którą zobaczyć będzie można w niedzielę, 29 listopada, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich w Koszalinie.
  Wielkie show rozpocznie się o godz. 18. Podczas spektaklu zabrzmią największe światowe przeboje rewii. Do nich przygotowano imponującą choreografię i multimedialne pokazy. Małgorzata Potocka, która jest autorką scenariusza i choreografii, projektantką kostiumów i reżyserem widowiska, jeszcze przed jego warszawską premierą zdradziła: - Będzie Broadway, Las Vegas i Paryż, bo miejsca te kojarzą się właśnie z rewią. Ale będzie też Warszawa, bo i ona ma tradycje rewiowe. Co ważne, jeszcze przedwojenne, kiedy zaczynała „Ordonka”.
  Sławę, nieprzemijającą do wybuchu wojny, dało „Ordonce” wykonanie piosenki „Miłość ci wszystko wybaczy” z filmu „Szpieg w masce” z 1933 roku. Piosenka ta stała się w pewnym sensie wizytówką Hanki Ordonówny. Co ciekawe, mimo że została hrabiną (w 1931 roku została bowiem żoną hrabiego Michała Tyszkiewicza), nadal występowała w kabarecie i dodatkowo jeździła konno w rewii cyrkowej.
  Hanka Ordonówna, Marlena Dietrich, Marylin Monroe – ich utwory zabrzmią na początku spektaklu, a skończy się na marce zwanej Lady Gaga i... naszej Dodzie. - Bo dziś to one są gwiazdami rewii – przekonuje twórczyni Teatru Sabat Małgorzata Potocka.
  Skoro piosenki, to doskonali wokaliści, ale też tancerze i kostiumy – od piór po skóry, a przygotowano ich ponad... 300 – rewia to show!
  „Rewia Forever” będzie też swoistą lekcją tańca – zobaczyć będzie można takie style, jak m.in. can-can, hip-hop, funky, tango, taniec hiszpański. I lekcją historii estrady - na multimedialnych projekcjach zobaczymy gwiazdy światowej rewii.
  W przedstawieniu bierze udział cały ponad trzydziestoosobowy zespół Teatru Sabat. Kierownictwo muzyczne sprawują Jolanta Jaszkowska i Grzegorz Górkiewicz, autorem tekstów jest Tadeusz Ross. W spektaklu występują m.in. Jolanta Mrotek, Jolanta Jaszkowska, Anna Sokołowska, Małgorzata Potocka, Mariusz Jaśko, Dariusz Kordek, Jacek Mureno oraz Balet Sabat.
  [b]Bilety na „Rewię Forever” w cenie od 35 do 110 zł do nabycia w kasach hali (tel. 94 343 61 43) i na: bilety.hala.koszalin.pl

  Partnerzy

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo