Brydż sportowy: Połczyn wygrał ligę

Zakończyły się rozgrywki pierwszej edycji Drawskopomorskiej Ligi Brydża Sportowego.

Rozgrywki ligowe trwały przez cały rok. Każda z ośmiu drużyn rozegrała w sumie 14 meczów w systemie wiosna - jesień (każdy z każdym, mecz i rewanż). Pierwsze miejsce i Puchar Starosty Drawskiego wywalczyła drużyna Połczyna-Zdroju. Kapitanem zespołu, który tworzą zawodnicy występujący w III lidze jest Roman Dulko.

Puchar Burmistrza Drawska Pom. za drugie miejsce zdobyli brydżyści z Chociwla (kpt. Henryk Pakuła), a na trzeciej pozycji uplasował się zespół z Ostrowic (kpt. Józef Szatkowski), za co otrzymał Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Drawskiego. Wręczono również dyplomy dla pięciu najlepszych drużyn.

Na zakończenie sezonu rozegrano turniej brydżowych par. Wygrał go duet z Drawska Pom. w składzie Janusz Hryniewicz - Bogdan Kamiński przed parą z Połczyna Roman Dulko - Marian Marciszonek. Trzecie miejsce zajęli brydżyści z Łobza, a rywalizowało 16 par. Sześć najlepszych otrzymało statuetki i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy ligi przyjmują już zgłoszenia do edycji 2010. Przyjmowane one będą pod numerem telefonu 607-524-336 do 5 stycznia. Są już pierwsze zgłoszenia m.in. od nowej drużyny z Kalisza Pomorskiego.