Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski w Sianowie. Rozpoczęło się głosowanie

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Głosowanie ma formę elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę sianow.pl i kliknąć w zakładkę „Budżet Obywatelski”.
Głosowanie ma formę elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę sianow.pl i kliknąć w zakładkę „Budżet Obywatelski”. archiwum
Do 3 stycznia można oddawać głosy na projekty zgłoszone do czwartej edycji sianowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wygrają te, które uzyskają najwyższą liczbę głosów mieszkańców. Tym razem bez względu na lokalizację – w sołectwach czy mieście Sianów.

Głosowanie ma formę elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę sianow.pl i kliknąć w zakładkę „Budżet Obywatelski”. Formularz do głosowania uzupełniony jest o szczegółowe opisy inicjatyw mieszkańców.

- Złożono dziewięć wniosków. Komisja wezwała do uzupełnień i dodatkowych wyjaśnień sześciu wnioskodawców. Jeden z nich wycofał swój wniosek. Ostatecznie, pozytywnie zaopiniowano osiem wniosków. Pod głosowanie mieszkańców Komisja zakwalifikowała cztery projekty o charakterze miejskim i cztery o charakterze sołeckim – informuje Milena Szczepańska-Zakrzewska, rzeczniczka Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie.

Pomysł na Sianów to zwiększenie bezpieczeństwa i atrakcyjności terenów sportowo-rekreacyjnych „Wembley” przez montaż zjeżdżalni rynnowej o długości 12-14 m oraz zakup defibrylatora. Kolejny to dydaktyczna strefa relaksu, czyli zagospodarowanie przestrzeni miejskiej przy Szkole Podstawowej nr 2. Ma tam stanąć wiata rekreacyjno-wypoczynkowa, wyposażona w stoły i ławki.

Pod hasłem „Zielony przystanek” kryje się pomysł rozbudowy miejsca rekreacyjnego społeczności działkowców i ogrodników na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Słoneczny w Sianowie oraz montaż wiaty, stołów i ławek. Jest też pomysł na Park Miejski - to rozbudowa placu zabaw oraz montaż hamaków i stojaków na rowery.

Każdą z inicjatyw wyceniono na 100 tys. zł.

Listę propozycji na terenie gminnych sołectw otwiera siłownia pod chmurką w Dąbrowie, a w niej m.in. wahadło, wycisk w pozycji siedzącej, orbitrek, wioślarz, rowerek, biegacz i ławeczki treningowe (66 tys. zł). W Kłosie może zostać rozbudowana infrastruktura o charakterze sportowo-rekreacyjnym (100 tys. zł), a dokładnie jeden z dwóch budynków przy boisku sportowym.

Projekt „Bezpieczna droga sąsiedzka w Węgorzewie Koszalińskim” (100 tys. zł) zakłada przebudowę 900-metrowego odcinka leśnej drogi z Węgorzewa w kierunku Szczeglina. W Suchej Koszalińskiej zaproponowano rozbudowę placu zabaw, zlokalizowanego na terenie zabytkowego parku dworskiego. Ma on zostać połączony z „zieloną siłownią”, w której znaleźć się mogą m.in. piramida linowa, linowy tor przeszkód, poręcze do podciągania. Koszt: 99,9 tys. zł

Głosowanie potrwa do 3 stycznia. Każdemu mieszkańcowi przysługuje prawo oddania jednego głosu. W tym roku wygrają projekty, które uzyskają najwyższą liczbę głosów mieszkańców, bez względu na charakter inwestycji - miejski czy sołecki.
Na realizację inicjatyw przeznaczono 200 tys. zł. 4 stycznia poznamy wyniki elektronicznego głosowania.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera