Byli tylko tłem dla rywali. Bałtyk Koszalin rozgromiony w Starogardzie

Krzysztof Marczyk
Piłka nożna/III liga. KP Starogard gromi Bałtyk w 15. kolejce.

Podopieczni Mariusza Lenartowicza po raz drugi z rzędu ponieśli bolesną klęskę (0:4 przed tygodniem z wiceliderem, Mieszkiem Gniezno), dryfując tym samym w dolnych rejonach tabeli, ale nad strefą spadkową. Koszalinianie tracą w meczach z górną połową tabeli sporo bramek (prócz wspomnianych, można wskazać jeszcze 0:6 z Polonią Środa Wlkp. i 2:5 z Radunią Stężyca).

Już w 3. minucie wynik otworzył Dawid Retlewski, który dostał podanie po akcji z prawej strony i uderzeniem z najbliższej odległości pokonał Sebastiana Skrzyńskiego. W odpowiedzi Bałtyk próbował zaskoczyć rywali stałymi fragmentami gry, ale dwukrotnie po rzutach wolnych piłkę blokowali gospodarze. W kolejnej akcji ekipa ze Starogardu wyprowadziła kontrę i zrobiło się 2:0. Jeszcze przed przerwą arbiter odgwizdał rzut karny, bo dopatrzył się faulu.

O ile pierwszy strzał Skrzyński odbił, o tyle przy dobitce wbiegającego z boku Łazaja nie miał już szans.Po zmianie stron piłkarze KP Starogardu pokazali koszalińskiej ekipie miejsce w szeregu dwoma fantastycznymi uderzeniami. Najpierw z około 25 metrów precyzyjnie, tuż przy słupku, przymierzył Damian Rysiewski, a pięć minut później drużynę gości dobił Michał Wohlert, który z narożnika pola karnego, z około 15 metrów, popisał się fantastycznym rogalem na dalszy słupek. Ze strony Bałtyku, groźnie strzelał Paweł Łysiak, ale bramkarz zdołał odbić piłkę. Tej dopadł zaraz Mateusz Górny, ale jego dobitka okazała się niecelna.

- Kolejny raz wyżej notowany zespół okazuje się dla nas poza zasięgiem - przyznał Piotr Stępnik z Bałtyku. - Ale o niespodzianki z potencjalnymi faworytami jeszcze się postaramy, by coś ugrać na koniec rundy - dodał. Najbliższa okazja nadarzy się za tydzień, w sobotę 17 bm., kiedy to do Koszalina przyjeżdża Sokół Kleczew (5. miejsce).

KP Starogard Gdański - Bałtyk Koszalin 5:0 (3:0)
1:0 Retlewski (3.), 2:0 i 3:0 Łazaj (16., 26.), 4:0 Rysiewski (50.), 5:0 Wohlert (55.).
Bałtyk: Skrzyński - Walaszczyk (60. Kisły), Krauze (30. Jasitczak), Czenko, Senicja, Putno, Forczmański, Rak, Jachemek (46. Gregorek), Łysiak, Gruchała-Węsierski (46. Górny).